Oprukçu rest çekti, Avşar kovuldu

Genel Müdür Oprukçu'nun resti üzerine Tahir Avşar'ın kovulduğu öne sürüldü.

12 Mayıs 2017 Cuma 02:41
Oprukçu rest çekti, Avşar kovuldu
Geçtiğimiz 12 Nisan'da yaptığımız 'Aski'de kadın daire başkanı kavgası' başlıklı haber bir kez daha doğrulanmış oldu.

Haberde, Rahmi Pekar'ın yerine genel müdürlük görevine getirilen Hüseyin Oprukçu ile Genel Müdür Yardımcısı Tahir Avşar arasında gerilimli anlar yaşandığı belirtilmişti. 

İddiaya göre, Genel Müdür Oprukçu'nun talimatı ile, izinde olan Abone İşleri Dairesi Başkanı Elif Irkörücü'nün eşyaları çıkarılarak, odası boşaltılmak istendi.

Durumdan haberdar olan Genel Müdür Yardımcısı Avşar ve ekibi Oprukçu'nun eylemine izin vermedi. Avşar'ın adamları olaya intikal ederek odanın boşaltılmasına engel oldular.

Taraflar arasında kısa süreli gerilim yaşandığı, olası bir çatışmanın ise son anda engellendiği, olayın basından ve emniyetin bilgisinden saklandığı öne sürüldü.

Kavga olayının ADANA HABER NET'de yayınlanması üzerine Azmi Ertan ile telefonda görüşen Oprukçu, bu tip olayların içinde olmasının mümkün olmadığını, gerekirse ceketini alıp gidebileceğini kaydetti.

Tahir Aşar'ın olaydan kısa süre sonra gerekçesiz olarak görevden alınması ASKİ koridorlarında 'Oprukçu'nun intikamı acı oldu, Hüseyin Sözlü'ye, 'ya o ya ben' diyerek Avşar'ı harcadı' şeklinde değerlendirildi.

Büyükşehir'e yakın kaynaklar, "Provokasyona uğradığını iddia eden Tahir Avşar bu işin peşini asla bırakmaz, Obrukçu'nun işi şimdi daha da zor" dediler.
banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir