banner713

Pozantı'da Kayyum Skandalı

Adana'nın Pozantı İlçe Belediyesinde 'Kayyum' Skandalı yaşanıyor.

08 Aralık 2016 Perşembe 23:53
Pozantı'da Kayyum Skandalı
İçişleri Bakanlığı tarafından Adana'nın Pozantı İlçe Belediyesine 'Kayyum' olarak atanan MHP'li Sami Baysal'ın ilk icraatında büyük bir skandal yaşandı.

Edinilen bilgilere göre, Sami Baysal, Pozantı'da gerçekleşmesi planlanan Hes projesi için 'özel (!) gayretle' işe koyuldu.

Sami Baysal, halkın görüşlerini dile getiren muhtarların karşı çıkmasına rağmen kolları sıvadı.
Başkan Çay'ın yerine kayyum olarak atanan Sami Baysal'ın Pozantı Belediye meclisi üyeleri üzerinde yürüttüğü ikna çabaları yeterli olmayınca karar tasarısı ekseriyetle reddedildi. Bu sonuç Baysal ve proje sahibi enerji şirketi üzerinde şok etkisi yarattı.
İlçe belediye meclisi tarafından alınan red kararında AK Parti, CHP ve MHP'li üyelerin birlikte hareket ettiği öğrenildi.

İLÇE MECLİSİNİ BAYPASS EDİP
BÜYÜKŞEHİR'E ONAYLATTI

Pozantı Belediyesi 'kayyumu' Sami Baysal'ın ilçe belediye meclisi üyelerinden yüz bulamayınca soluğu Adana Büyükşehir Belediyesinde aldığı öne sürüldü.
İddiaya göre, Baysal, Büyükşehir yasasındaki boşluktan yararlanıp oldu bittiye getirerek Hes projesini onaylattı.
Hidroelektrik santral ile Pozantı'nın bitki örtü ve iklimine darbe vurulacağını, suların içilmez hale geleceğini ifade eden ilçe halkı Sami Baysal'a sert tepki gösterdiler.

Muhtarlar büyükşehir belediyesinin kararını 'ilçe halkının özgün iradesine vurulmuş fırsatçı bir darbe' olarak nitelendirdiler.


MUSTAFA ÇAY 
CEZAEVİNDEN Mİ İDARE EDİYOR?

Pozantı'da yaygın bir iddiaya göre, FETÖ suçlaması üzerine tutuklanan Belediye Başkanı Mustafa Çay belediyeyi cezaevinden yönetiyor.

Çay, cezaevine gönderilmeden kısa süre önce, belediye başkanlarının sorumlu olduğu 'imar ve İskanlarda Onay Yetkisi'ni, İmar ve Şehircilik Müdürü Hakan Ayvalı'ya bıraktı. Çay'ın yerine kayyum olarak atanan Sami Baysal bu düzeni bozmadı.

'Çay gitti Baysal geldi ama düzen değişmedi, her şey eski tas eski hamam' diye nitelendirilen Pozantı'da önümüzdeki günlerin yeni olaylara gebe olduğu belirtildi.
banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Sizce hangi belediye başkanı Adana için çalışıyor

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir