banner713

Seyhan'ın meydan projeleri sergilendi

ADANA Kent Meydanı için yapılan proje yarışmasında dereceye giren eserler sergilendi.

22 Ekim 2016 Cumartesi 15:42
Seyhan'ın meydan projeleri sergilendi

ADANA'da Sucuzade Mahallesi'nde Balıkçılar Pazarı'nın da içinde bulunduğu bölgeye yapılacak 40 bin metrekarelik kent meydanı için yapılan proje yarışmasında dereceye giren eserler sergilendi.

Meydanın uygulama projesi olarak seçilen Yüksek Mimar Hatice Büşra Al Özdilek'e ait eser büyük ilgi gördü.
Merkez Seyhan İlçe Belediyesi'nin kent meydanı projesi yaklaşık 40 bin metrekarelik bir alanda kurulacak. Meydan için yıkılacak binaların yüzde 50'si kamulaştırıldı. Meydanın yapılacağı alana ilk kazmayı Seyhan İlçe Belediye Başkanı Zeydan Karalar, geçtiğimiz günlerde yıkım ekipleriye beraber vurdu.

PROJE BEĞENİLDİ
Meydan için uygulanacak projeler ise uzman isimlerden oluşan jürinin önünde yarıştı. Mimar ve mühendislerden oluşan jüri birinciliğe ekip başlığını Yüksek Mimar Hatice Büşra Al Özdilek'in yaptığı eseri layık gördü. Yarışmaya katılan projelerin maketleri ve tasarımları tarihi Kız Lisesi'nde sergilendi.

Sergiye katılan Seyhan İlçe Belediyesi Başkanı Zeydan Karalar, maketi ilgi çeken projeyi çok beğendiğini söyledi. Sergiye katılanlar da projeleri yakından inceleyip görüş alışverişinde bulundu.

'FARK YARATACAĞIZ'
Dünyada şehirlerin meydanları ile tanındığını, Adana'nın bu eksiğini tamamlamaya çalıştıklarını belirten Karalar, "Adana gibi bir kentte meydanımız yok. Adına meydan denilen yerler var ancak buralar sıradan bir kavşaktan ibaret. Bizim yapacağımız kent meydanı sosyal yaşantının olduğu, Adanalıların, 'işte meydan böyle olur' diyeceği bir alan olacak. Burası ticaret ve yaşam alanı, cazibe merkezi ve önemli bir meydan olacak. Uygulanacak proje ile bir fark yaratacağız" dedi.

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Sizce hangi belediye başkanı Adana için çalışıyor

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir