banner713

Yalçın Akyol engellileri çileden çıkardı

Engelsiz sinema izlemeye gelen engelli çocuklar 30 dakika boyunca Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yalçın Akyol'u beklerken strese girdi.

22 Eylül 2016 Perşembe 16:42
Yalçın Akyol engellileri çileden çıkardı
ADANA Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 23'üncü Uluslararası Adana Film Festivali kapsamında engelsiz sinema izlemeye gelen engelli çocuklar 30 dakika boyunca Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yalçın Akyol'u beklerken strese girdi. Huzursuz olan çocukları görevliler sakinleştirdi.
Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda saat 14.30'da gösterileceği açıklanan engelsiz sinema için çeşitli kurumlardan farklı engelleri bulunan 7-15 yaşında çok sayıda çocuk getirildi.
Gösterim saatinden önce CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, yazar Orhan Kemal'in oğlu Işık Öğütçü, Engelli Meclisi Başkanı Ali Duran Karakaya ve festival komitesinden görevliler protokoldeki yerlerini almalarına rağmen gösterim başlamadı.
Görevliler sıkılan ve bu nedenle huzursuz olan engelli çocuklarla ilgilenirken 30 dakika sonra Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yalçın Akyol, salona gözlerini siyah kurdele ile kapatmış halde görevlilerin yardımı ile yürüyerek geldi.
Salona girdikten sonra verilen çiçeği gözleri kurdele ile kapalı halde alan Yalçın Akyol'un yerine oturtulmasının ardından diğer protokol üyeleride engellilerin neler hissettiğini anlayabilmek için gözlerini kurdele ile bağlayıp film izledi.
DHA

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Sizce hangi belediye başkanı Adana için çalışıyor

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir