Yüreğir Emekliler Derneğine 'Kaçak' Tepkisi

Haber Sitemizde yayınlanan 'Emeklinin Rüyası Kaçak Çıktı' haberi tepkilere neden oldu.

10 Ekim 2016 Pazartesi 02:34
Yüreğir Emekliler Derneğine 'Kaçak' Tepkisi
İnternet gazetemizde yayınlanan 'Emeklinin Rüyası Kaçak Çıktı' haberi tepkilere neden oldu.

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Yüreğir Şube Başkanı Nakış Kocatürk'ün yönetim kurulu başkanı olduğu Kocatürk İnşaat tarafından yapılacağı duyurulan konut inşaatının henüz başlangıç safhasındayken 'kaçak' olduğu gerekçesiyle mühürlenmesi tepkilere neden oldu.

Zor şartlar altında toplanan birikimlerini riske atmayacaklarını söyleyen emekliler, "bir koltukta iki karpuz sığmaz. Nakış Kocatürk TÜED başkanı olarak emeklileri ticari planlarına yönlendirip, belirsiz yollara sürüklememeli, Nakış Bey, TÜED'i daha fazla yıpratmamalı, ya derneği ya da ticareti tercih etmelidir" dediler.

Adana'da yaşayan bir gurup emekli, TÜED Adana Şube Başkanı Seyfi İyiyürek'in, "Kocatürk İnşaatın çalışmalarına destek vermiyoruz" dediğini hatırlatırken, mali uzmanlar da, konut inşaatlarında güvenin bir kez sarsılması durumunda sektörde onarılmaz sonuçların yaşanabileceğini kaydetti.
Uzmanlar ayrıca, inşaatlarda teminat uygulamasına değinerek, "Ödenen miktar kadar yüklenici firmanın teminat göstermesi gerekir. Bu teminatların banka mektubu olması şarttır. Teminat gösterilmeden yapılan inşaatların geleceği müteahhitin vicdanına kalmıştır" şeklinde konuştular.

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir