banner713

Zeydan Karalar acıları paylaştı

Seyhan Belediyesi tarafından Aladağ faciası ile ilgili 200 bin lira nakdi yardım yapıldı.

21 Aralık 2016 Çarşamba 11:45
Zeydan Karalar acıları paylaştı

Aladağ’daki yurt faciasında yaralanan öğrenciler ile yaşamını yitiren öğrencilerin ailelerine Seyhan Belediyesi tarafından 200 bin lira nakdi yardım yapıldı.

Yardımlar ailelere bizzat Başkan Karalar tarafından verildi.

Adana’nın Aladağ ilçesinde yaşanan ve 11 öğrenci ile 1 görevlinin yaşamını yitirip, 22 öğrencinin de yaralandığı facianın ardından
Seyhan Belediyesi'nin bölgeye başlattığı yardım çalışmaları devam ediyor.

Göreve geldiği günden bu yana, 'insanlığın ihtiyaç duyduğu her yerde' sloganı ile yola çıkan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın yardımları Aladağ'da da devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta toplanan Seyhan Belediye Meclisinde oy birliği ile alınan kararla mağdur ailelere 200 bin lira nakdi yardım yapılması karara bağlanmıştı.

Alınan kararla dağıtılacak yardım bizzat Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile yapıldı. Başkan Karalar'a Ak Parti Meclis üyesi ve aynı zamanda Grup Başkan Vekili Yalçın Limoncu ile birlikte Başkan Yardımcısı Türkan Eşli ve ilgili müdürler eşlik etti.

Aladağ’da yaşanan acının dindirilecek kadar küçük olmadığını belirten Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, acılara ortak olmak için yardımları dağıtmaya bizzat kendisinin geldiğini söyledi.

Karalar, "yaşananlar unutulacak bir acı değil. Ülkemizin üzerinde kara bulutlar dolaşıyor. Aladağ haberini alır almaz meclisimizden oy birliği ile yardım kararı aldık. Acıyı dindirmek, açıyı unutmak mümkün değil çok büyük bir acı bu. Bir nebze acınıza ortak olabilir miyiz diye düşündük ve geldik.  Allah sabır versin" dedi.


Yangın faciasında yaralan ve vefat eden çocukların ailelerine nakdi yardımın yanı sıra Seyhan Belediyesi’nin ve hayırsever vatandaşların belediyeye ulaştırdığı kışlık kıyafetlerde dağıtıldı.

Başkan Karalar, köylerde yaşayan çocuklara oyuncakta dağıttı. Gün boyu köyleri tek tek dolaşıp yardımları halka dağıtan Başkan Karalar, akşam da ailelerin sofrasına konuk oldu.

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Sizce hangi belediye başkanı Adana için çalışıyor

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir