banner700

Zeydan Karalar acıları paylaştı

Seyhan Belediyesi tarafından Aladağ faciası ile ilgili 200 bin lira nakdi yardım yapıldı.

21 Aralık 2016 Çarşamba 11:45
Zeydan Karalar acıları paylaştı

Aladağ’daki yurt faciasında yaralanan öğrenciler ile yaşamını yitiren öğrencilerin ailelerine Seyhan Belediyesi tarafından 200 bin lira nakdi yardım yapıldı.

Yardımlar ailelere bizzat Başkan Karalar tarafından verildi.

Adana’nın Aladağ ilçesinde yaşanan ve 11 öğrenci ile 1 görevlinin yaşamını yitirip, 22 öğrencinin de yaralandığı facianın ardından
Seyhan Belediyesi'nin bölgeye başlattığı yardım çalışmaları devam ediyor.

Göreve geldiği günden bu yana, 'insanlığın ihtiyaç duyduğu her yerde' sloganı ile yola çıkan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın yardımları Aladağ'da da devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta toplanan Seyhan Belediye Meclisinde oy birliği ile alınan kararla mağdur ailelere 200 bin lira nakdi yardım yapılması karara bağlanmıştı.

Alınan kararla dağıtılacak yardım bizzat Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile yapıldı. Başkan Karalar'a Ak Parti Meclis üyesi ve aynı zamanda Grup Başkan Vekili Yalçın Limoncu ile birlikte Başkan Yardımcısı Türkan Eşli ve ilgili müdürler eşlik etti.

Aladağ’da yaşanan acının dindirilecek kadar küçük olmadığını belirten Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, acılara ortak olmak için yardımları dağıtmaya bizzat kendisinin geldiğini söyledi.

Karalar, "yaşananlar unutulacak bir acı değil. Ülkemizin üzerinde kara bulutlar dolaşıyor. Aladağ haberini alır almaz meclisimizden oy birliği ile yardım kararı aldık. Acıyı dindirmek, açıyı unutmak mümkün değil çok büyük bir acı bu. Bir nebze acınıza ortak olabilir miyiz diye düşündük ve geldik.  Allah sabır versin" dedi.


Yangın faciasında yaralan ve vefat eden çocukların ailelerine nakdi yardımın yanı sıra Seyhan Belediyesi’nin ve hayırsever vatandaşların belediyeye ulaştırdığı kışlık kıyafetlerde dağıtıldı.

Başkan Karalar, köylerde yaşayan çocuklara oyuncakta dağıttı. Gün boyu köyleri tek tek dolaşıp yardımları halka dağıtan Başkan Karalar, akşam da ailelerin sofrasına konuk oldu.

banner624
  Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

  Yorumlar
  Toplam 2 yorum mevcut

 • Adana 9 ay önce yorumlandı

  Bende size oy vermedim ama adam gibi adammışsınız bizimkilerde çalgı çengi faceden gezdikleri yerleri paylaşıyorlar araba yakıt derdi yok ya

 • Sanlı Ardıç 9 ay önce yorumlandı

  helal olsun sana başkan.bi̇ze büyük bi̇r i̇nsanlik dersi̇verdiniz.ben 47 yaşındayım hayatım boyunca si̇zi̇n parti̇ye oy vermedi̇m ama gerçekten si̇z beledi̇ye başkan adayiyken çok i̇yi̇ bi̇r i̇nsan oldugunuzu duymuştum ama genede oy vermedi̇m başkan olduktan sonra yaptiginiz i̇craatleri̇ gördükçe utandim pi̇şman oldum demekki̇ i̇nsani̇ duygular kurumlarda degi̇l i̇nsanin vi̇cdanindaymiş.beni̇m kafamdaki̇ bazi tabulari yiktiniz.Allah i̇şi̇ni̇zi̇ gücünüzü rast geti̇rsi̇n aci göstermesi̇n i̇nşAllah çok uzun süre bu görevde kalirsini bieni̇m gi̇bi̇ düşünenleri̇ yaniltirsiniZ

banner22
banner635
banner134
Hava Durumu
Tümü Anket
Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ'ı başarılı buluyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir