Cezan onaylanmadıysa Yargıtay'da işin ne?

Hüseyin Sözlü'den hakkındaki iddialara seviyesine yakışır yanıtlar...

19 Nisan 2017 Çarşamba 22:50
Cezan onaylanmadıysa Yargıtay'da işin ne?

ADANA Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Hüseyin Sözlü,  'ihaleye fesat karıştırdığı' iddiasıyla Adana 6. Ağır Ceza Mahkemesince verilen 5 yıl hapis cezasının Bölge İstinaf Mahkemesi'nce onandığı yönünde sosyal medyada yayılan haberler üzerine, "Köpekler istedi diye atlar ölmezmiş" ifadesini kullandı.

Olağanüstü toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısına katılan ancak başkanlık yapmadan meclis üyeleri ile birlikte oturan Sözlü, gündem maddelerinden biri nedeniyle söz alıp, "Konuşmamı kısa tutacağım uçağa yetişmem gerekiyor" dedi. Meclisteki ilk maddenin oylanmasının ardından toplantıdan ayrılan Sözlü'ye, Adana Haber Net'de yer alan, hapis cezasının onandığı iddialarına ilişkin sorular yöneltildi.

Bunun üzerine Sakıt Belediye Başkanı Sözlü şöyle konuştu:
"Meşhur bir söz var. 'Köpekler istedi diye atlar ölmezmiş.' Öyle bir şey yok. Trol hesaplarını bize sorarsanız gazetecilik mesleğini de hafife almış oluruz."

TRAVMA GEÇİRİYOR
ADANA HABER NET Editörü Azmi Ertan, Sakıt Başkan Hüseyin Sözlü'nün terbiye seviyesinin herkes tarafından yakınen bilindiğini, mahkeme sonrası yaşadığı psikolojik sorunlar nedeni ile köşeye her sıkıştığında benzeri travmatik davranışları sergilediğine dikkat çekti.

Haberde yer alan iddia konusunda açıklama yapan Azmi Ertan, "Hapis cezasının onay kararı yalan ise, Bölge İstinaf Mahkemesinden sonraki bir üst mahkeme olan Yargıtay'a neden gidiyor? Kendisini temsil eden bir avukat ordusu şu an Yargıtay'da kamp kurmuş vaziyette. Korkunun ecele faydası yok. Sözlü, kamu vicdanından mahkûm oldu. Sırada kodes cezası var" dedi.

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir