Erdoğan'a hakaret basketbol camiasını karıştırdı

C.Başkanı Erdoğan'a hakaret eden basketbol il temsilcisi 4 Nisan'da hakim önüne çıkacak.

01 Nisan 2017 Cumartesi 00:44
Erdoğan'a hakaret basketbol camiasını karıştırdı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sosyal medya hesabı üzerinden hakaret eden Adana Basketbol İl Temsilcisi M. Rıza Öztürk görevinden alındı.

Hakkında dava açılan Öztürk'ün, 'devlet büyüklerine hakaret' suçlaması ile 4 Nisan tarihinde hakim önüne çıkacağı öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sosyal medyada hakaret ettiği iddiası ile suçlanan M. Rıza Öztürk 4 Nisan'da 'cezalandırılması istemi ile' hakim önüne çıkacak.

Adana Haber Net editörü Azmi Ertan'ın yargıya taşıdığı olay şöyle gelişti:
M. Rıza Öztürk, Adana basketbol il temsilcisi olarak görev yaptığı dönemde sosyal medya hesabında R.Tayyip Erdoğan hakkında eleştiri sınırlarını aşan paylaşımlarda bulundu.
Azmi Ertan, uzun zamandan beri hakaret içerikli paylaşımlarda bulunan M. Rıza Öztürk hakkında bu nedenle suç duyurusunda bulundu. Ertan'ın girişimi Fetö'cü savcı İsmail Savaş Yüksel tarafından engellenmek istendi. Suç duyurusu savcı Yüksel'in desteği ile takipsizlikle sonuçlandı. Savcılığın kararına yapılan itiraz ise aynı gerekçe ile sümen altına atıldı.

Azmi Ertan, olayı bu kez de HSYK'ya taşıdı, Fetöcü savcı İsmail Savaş Yüksel hakkında, 'görevini kötüye kullandığı' gerekçesi ile şikayette bulundu. Yapılan incelemenin ardından Savcı Yüksel gözaltına alındı, daha sonra da tutuklanarak cezaevine konuldu. Yüksel, OHAL kahsamında çıkan bir kararname ile meslekten atıldı.

Azmi Ertan, bu gelişmelerin ardından Adana Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak M. Rıza Öztürk'ün yeniden soruşturma kapsamına alınarak cezalandırılmasını istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik suç unsurunun oluştuğunu belirten savcılık iddianamesini kabul eden Adana 15. Asliye Ceza Mahkemesinde dava açıldığı, Adana Basketbol İl Temsilcisi M. Rıza Öztürk'ün 4 Nisan'da hakim önüne çıkacağı öğrenildi.

M. Rıza Öztürk'ü Adana Barosuna kayıtlı Sebahattin Demir ve Sergen Can isimli avukatların savunacağı kaydedildi.

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir