'Jandarmanın gözü önünde tehdit ettiler'

Çiftçi Cezmi Öztürk, Sedat Sözlü ile kardeşi Adem'in tarlasına zarar verdiğini ileri sürdü.

13 Eylül 2017 Çarşamba 23:29
'Jandarmanın gözü önünde tehdit ettiler'
ADANA'nın Ceyhan İlçesi'nde çiftçi 64 yaşındaki Cezmi Öztürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün kardeşi Adana Demirspor'un eski Başkanı Sedat Sözlü ile diğer kardeşi Adem Sözlü'nün  34 dönümlük buğday tarlasına zarar verdiğini ileri sürüp, tehdit ve hakaret iddiasında bulundu.

Sedat Sözlü ile Adem Sözlü'nün adamları tarafından İsali Mahallesi'ndeki tarlasındaki buğdayına zarar verdiğini de ileri süren Cezmi Öztürk, Av. Özgür Körez ile Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Çiftçilik yaparak geçimini sağlayan Cezmi Öztürk, Sözlü ailesiyle tarla komşusu olduğunu birbirine yakın 34 dönümlük tarlasını Sedat Sözlü'nün elinden almaya çalışıldığını ileri sürdü.

Öztürk, "Tarlamı vermediğim için kasıtlı olarak buğdayıma zarar verdiler. Konuşmak istediğini belirterek yanıma gelen Sedat Sözlü, jandarma ve vatandaşların önünde 'seni bitiririm, seni mahvederim' şeklinde tehditler savurarak üzerime yürüyerek yumruk atmak istedi. Ellerini havada tuttum yanındaki adamları da bana saldırınca jandarma araya girdi. Sedat ve Adem Sözlü hakkında hakaret ve tehdit suçundan ayrıca tarlama verdikleri zararın karşılanması için şikayetçi oldum" dedi.

Avukatı Özgür Körez ise Cengiz Öztürk'ün büyük emeklerle yetiştirdiği buğdaya  zarar verildiğini bir kısmının da hasat edildiğini Sedat Sözlü ve Adem Sözlü hakkında suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.
Sözlü ailesi ise suçlamaları kabul etmedi.
DHA
banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir