Kadın hakimler daire başkanlığına atandı

Adana Adliyesinde görev yapan 3 kadın hakim daire başkanı olarak atandı.

04 Temmuz 2017 Salı 14:36
Kadın hakimler daire başkanlığına atandı
HAKİMLER ve Savcılar Kurulu'nun (HSK) yaz kararnamesiyle Adana Adliyesi'nde görev yapan 3 kadın hakim, eylül ayında faaliyete girecek Adana Bölge Adliye Mahkemesi'ne daire başkanı olarak atandı.

HSK 1'inci Dairesi'nin 3 Temmuz 2017 tarihli ve 918 sayılı Bölge Adliye Mahkemeleri ile Adli Yargı İlk Derece Mahkemeleri Kararnamesi yayımlandı. 780 hakim ve Cumhuriyet savcısının görev yerinin yeniden belirlendiği kararnamede, eylül ayında faaliyete girecek Adana ve Bursa Bölge Adliye Mahkemeleri kadrolarına da atamalar yapıldı. 10 hukuk ve 10 ceza dairesinin yer aldığı Adana Bölge Adliye Mahkemesi'nin birçok dairesine kadın başkan ve üyelerin atanması dikkat çekti.

Kararnameye göre, Adana 8'inci Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Dilek Binici, 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Fetiye Hakgeçirmez Çolak ve 7'nci Asliye Ceza Hakimi Didem Yeldan, Adana Bölge Adliye Mahkemesi Daire Başkanlığı görevlerine getirildi. Öte yandan Adana Adliyesi'nde çeşitli mahkemelerde görev yapan 16 hakimle birlikte birçok kadın hakim de, yine Adana Bölge Adliye Mahkemesi üyeliğine atandı.

ADANA'DA 13 AĞIR CEZA MAHKEMESİNDEN 7'SİNİN BAŞKANI BÖLGE'YE

Kararnamede ayrıca, 13 ağır ceza mahkemesinin bulunduğu Adana Adliyesi'nde 7 ağır ceza mahkemesinin başkanı ile Adana Ticaret Mahkemesi Başkanı, Adana Bölge Adliye Mahkemesi Başkanlıklarına, bir ağır ceza mahkemesi başkanı ise Kayseri hakimliğine atandı.

Ayrıca Adana Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ümit Şahiner ile birlikte 10 Cumhuriyet Savcısı da, Adana Bölge Adliye Mahkemesi üyeliği ve Cumhuriyet Savcılığı görevlerine getirildi. Çeşitli adliyelerde görevli 9 Cumhuriyet Savcısı ile 21 hakim ise, Adana Adliyesi'ne atandı.
DHA
banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir