Alevilere DAEŞ uyarısıyla ilgili inceleme

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Alevi derneklerinin yöneticileriyle görüşme yaptı.

16 Aralık 2016 Cuma 16:02
Alevilere DAEŞ uyarısıyla ilgili inceleme

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Alevi derneklerinin yöneticileriyle yaptığı görüşmede, son günlerde sosya medyada dile getirilen ve basına da yansıyan mezhep çatışması provokasyonu konulu yorumlarla ilgili olarak 'tedirginliğe gerek olmadığını' söyledi.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Adana Şube Başkanı Şükrü Şahin, Alevi Kültür Derneği Başkanı Başkanı Murteza Moroğlu, Alevi Kültürünü Araştırma Derneği Başkanı Hasan Atıcı, Akdeniz Sosyal Dayanışma Vakfı Başkanı Kenan İskender ve Akdeniz Sosyal Dayanışma Vakfı Yöneticisi Ulvi Güvercin, Vali Mahmut Demirtaş'ı makamında ziyaret etti.

Ziyaretçi heyet Alevi dernekleri olarak, temsil ettikleri kitle ile birlikte bayrağa, vatana, devlete gönülden bağlı olduklarını dile getirdi. Dernek başkanları, son günlerde Alevi vatandaşlara yönelik haberlerin gündeme geldiğini belirterek 'Alevi dernekleri olarak ülkenin milli birlik ve beraberliğini, barış, huzur ve kardeşlik ortamını bozmak, topluma nifak tohumları ekmek isteyen şer odaklarının bu hain emellerine asla ulaşamayacaklarını' ifade etti.

Vali Mahmut Demirtaş da son zamanlarda çıkan haberlerle ilgili olarak kamuoyuna duyurulan basın açıklamasında da belirttiği gibi tedirginliğe asla gerek olmadığını söyledi. Demirtaş "Bu ülkenin tüm fertleri hiçbir dini, etnik ve kültürel ayrım gözetmeden, devlet nezdinde eşit ve birinci sınıf vatandaşlardır. Ziyaretiniz vesilesi ile temsil ettiğiniz tüm Alevi vatandaşlarımıza selamlarımı gönderiyor, asla endişeye kapılmamaları gerektiğini bir kez daha yineliyorum" diye konuştu.
DHA

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir