Adliyede 'kazan kazan' dönemi başladı

Tetkik Hakimi Umut İlhan Durmuşoğlu, "Arabuluculuk sisteminde taraflar kendilerine en uygun çözümü buluyor " dedi.

18 Aralık 2016 Pazar 15:18
Adliyede 'kazan kazan' dönemi başladı

ADALET Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü Arabuluculuk Daire Başkanlığı Tetkik Hakimi Umut İlhan Durmuşoğlu, "Arabuluculuk sisteminde kazan kazan ilkesiyle taraflar kendilerine en uygun çözümü buluyor" dedi.

Arabuluculuk Daire Başkanlığı tarafından uyuşmazlıkların çözümünü teşvik etmek amacıyla düzenlenen 'Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Atölye Çalışması' seminerine katılan arabulucular ile baro temsilcileri ve Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde görevli öğretim üyeleri, Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan'ı makamında ziyaret etti.

Başsavcı Yeldan, yargılamalarda alternatif uyuşmazlık yöntemlerinin artık çok önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, "Uzlaşma ve arabuluculuk hem dostane bir çözüm yolu, hem de yargının iş yükünü azaltan uygulamalardır. Bu da toplumsal barışa katkı sağlıyor" diye konuştu.

'DOSTANE BİR ÇÖZÜM YOLU'
Tetkik Hakimi Umut İlhan Durmuşoğlu da, şöyle konuştu:
"Kazan kazan ilkesiyle taraflar arasında ilerde kurulabilecek ilişkilerin de devamına hizmet edebiliyor. Arabuluculuk sürecinin gizli olması nedeniyle taraflar rahat bir şekilde bu konuda eğitim almış, bakanlıkça yapılan yazılı ve uygulamalı sınavda başarılı olmuş arabulucu huzurunda uyuşmazlıklarını çözebiliyorlar.
Arabuluculuk uygulama sayısının artması, vatandaşlarımız arasındaki husumetlerin dostane bir şekilde çözülmesini sağlayacak, dolaylı olarak da mahkemelerin iş yükünü azaltacaktır."

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir