Anadolu Kadın Gücü Platformu kuruldu

Anadolu Kadın Gücü Platformu ilk toplantısını yaptı.

02 Ocak 2017 Pazartesi 01:13
Anadolu Kadın Gücü Platformu kuruldu
Muazzez Uğurlutepe ve Sevim Ağamulla öncülüğünde kurulan Anadolu Kadın Gücü Platformu ilk toplantısını yaptı.

Toplantı sonrası yapılan yazılı açıklamada, platformun temel amacının 'kadınların sesi' olma hedefi yönünde oluşturulduğu kaydedildi.
Açıklamada şu görüşlere yer verildi: 
"Platformumuz 60 kişilik kurucu üye topluluğu ile göreve başlamıştır. Ülkemizde kadın hayatını zorlaştıran olumsuz gelişmeler yaşanmaktadır. Şehit acıları ile anaların göz yaşı dinmemekte, yürekleri yanmaktadır. Kısır döngüye giren siyaset bu konularda ne yazık ki aciz kalmaktadır."
"Kadınlarımız toplumun her kesiminde varlıklarını hissettirmek durumundadır. Kadın maraba değildir. Seçme, seçilme hakkını vicdanı ve irfanı hür olarak kullanması, bu hakka ipotek konulmaması için seçimden seçime hatırlanan, daha sonra bir kenara itilen kadınlarımızın her daim yanında olacağız.

Unutmayalım her yol bir adımla başlar. Bizler bu adımı samimi niyet ve duygularla kadının itelendiği, ötelendiği kadınların aleyhine olan her durumda, refleks oluşturabilmek adına inanç kararlılıkla atmış bulunmaktayız. İlgi ve alaka ile az zamanda çok işler başaracağımızı göstermiştir. Anadolu kadını vefakardır, cefakardır, emekçidir, merhametlidir, çilekeştir, üreticidir. Söz konusu ülkesi olduğunda hiç bir fedakarlıktan kaçmaz.
Atatürk'ün kadına açtığı çağdaş, aydınlık yol doğrultusunda kuvvet oluşturma çabasındayız. Bu kuvvet zaman içinde daha da ivme kazanacaktır. Mücadele tüm kadınlarındır, siyaset üstüdür. Ben de varım diyen Atatürk'çü tüm kadınlarımızı bekliyoruz. Ve onlara şunu söylüyoruz; Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın." (M.K.Atatürk)
Dünyada hiç bir milletin kadını 'Ben Anadolu Kadınından fazla çalıştım. Milletimi kurtuluşa ve zafere götürmekte Anadolu Kadını kadar emek verdim' diyemez.' (M.K.ATATÜRK)
banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir