ATB'den Halep'e gönül köprüsü

Adana Ticaret Borsası insani yardım malzemelerini Halep halkına ulaştırılmak üzere Türk Kızılayına teslim etti.

21 Aralık 2016 Çarşamba 12:36
ATB'den Halep'e gönül köprüsü

Suriye'nin Halep kentinde tahliye edilen binlerce kişinin temel ihtiyaçlarının karşılanması için Türk Kızılayı tarafından başlatılan yardım kampanyası ülke genelinde olduğu gibi Adana'da da yoğun ilgi görüyor.

Adana Ticaret Borsası zorlu kış şartlarını da düşünerek hazırladığı kışlık kıyafet ve battaniyeden oluşan insani yardım malzemelerini, Halep halkına ulaştırılmak üzere Türk Kızılayı'na teslim etti. Kızılay Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, yardım malzemelerini Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç'ten bizzat teslim aldı.

Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, Türk Kızılayı'nın yürüttüğü çalışmaların her geçen yıl daha dinamik ve anlamlı hale geldiğini belirterek, "Yanı başımızda yaşanan insanlık dramına seyirci kalamazdık. Umarım bir faydamız dokunur. İyilik elçimiz Türk Kızılayı'na teşekkür ederiz" dedi.

Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Saygılı da Adana Ticaret Borsası'na ve diğer destekleyenlere yardımların ulaştırmasında Türk Kızılayı ile işbirliği yaptıkları için teşekkür etti.

Saygılı, "Bu insanlar sadece çatışmalarla değil açlık ve soğukla, ölümle mücadele ediyor. Adana'dan Halep'e kurulan gönül köprüsü bu insanların temel ihtiyaçları karşılanana kadar devam etmeli" diye konuştu.

Saygılı, Halep'teki drama seyirci kalmak istemeyenlerin kampanyaya nakdi, gıda, kışlık giyim ve battaniye yardımında bulunabileceğini kaydetti.
DHA

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir