Doğaseverlerin kale turu

PRODOSS Yılan Kale, Anavarza Antik Kenti ve Kozan Kalesi'ne gezi düzenledi.

15 Nisan 2017 Cumartesi 03:41
Doğaseverlerin kale turu
ADANA Profesyonel Doğa ve Su Sporları Kulübü (PRODOSS) 'Adım Adım Çukurova Kaleleri' etkinliği kapsamında Çukurova'nın tanınmış tarihi değerlerinden Yılan Kale, Anavarza Antik Kenti ve Kozan Kalesi'ne gezi düzenledi.

Yaklaşık 30 kişinin katıldığı etkinklik hakkında bilgi veren ekip lideri Tamer Arabacı şunları söyledi:

"Tarih ve doğa turizmi konularında çok şanslı olan bölgemizde bu hafta rotamızı Adanamızın güzel ve ilgi çeken kalelerine çevirdik."
"Kilikya Ermeni Krallığı döneminde Kral I. Levon tarafından yaptırılmış olan, yöre halkı tarafından Şahmeran Kalesi olarak da adlandırılan Yılan Kale'yi,"
"yine Kilikya döneminden günümüze kadar çokça medeniyete ev sahipliği yapmış ve yörede bilinen en eski yerleşim yeri olan Anavarza Antik Kenti ile bölgeye oldukça hakim bir tepede oldukça büyük bir yerleşkeye sahip Anavarza Kalesi'ni, ayrıca Çukurova'nın en önemli kalelerinden Kozan Kalesini gezdik" dedi.

DEĞİRMENDE YEMEK

Kale surları ve tarihi mekanlarda bol bol fotoğrafı çeken doğaseverler Kozan Çayı üzerindeki 350 yıllık su değirmeninin lokantaya dönüştürülmesiyle turizme kazandırılan Değirmen Restoran'da yöresel yemekler yedi.
DHA
banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir