DSİ Bölge Müdürlüğünde Eylem

MERSİN'in Tarsus İlçesi'nde bir yıl önce yapımına başlanan Pamuklu Barajı'nda çalışan taşeron işçiler, maaşlarını alamayınca eylem yaptı.

24 Mart 2016 Perşembe 10:13
DSİ Bölge Müdürlüğünde Eylem
MERSİN'in Tarsus İlçesi'nde bir yıl önce yapımına başlanan Pamuklu Barajı'nda çalışan taşeron işçiler, maaşlarını alamayınca eylem yaptı. Çevre Orman ve Su İşleri Bakanlığı'na bağlı Devlet Su İşleri 6'ıncı Bölge Müdürlüğü'nün kontrolünde bulunan Tarsus'taki Pamuklu Barajı'nın inşaatı bir yıl önce başladı.

Özel bir inşaat firması tarafından üstlenilen ve 2017 yılında tamamlanması planlanan baraj inşaatında çalışan 80 işçi 5 aydan beri maaşlarının ödenmediğini ileri sürerek Adana'ya geldi. Devlet Su İşleri 6'ıncı Bölge Müdürlüğü önüne gelen işçiler oturma eylemi yaptı. 

Ekonomik sıkıntılar yüzünden intiharı bile düşündüğünü söyleyen işçilerden İbrahim Gübüt, "Biz devletine saygı duyan insanlarız. Ama devlet de bizi görsün artık. Aylardan beri borç altında eziliyoruz. Artık intiharı bile düşünen arkadaşlarımız var. Günde 14 saat asgari ücretle çalışıp, onu da alamayınca yapacak bir şeyimiz kalmadı" diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından eylemci işçiler dağıldı.
DHA
banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir