banner700

ESK aracılığıyla aldığı danalar telef oldu

Oğuz Şendağ, 120 danadan 4'ünün telef olduğunu, diğerlerinin de hasta olduğunu iddia etti.

11 Ağustos 2017 Cuma 01:18
ESK aracılığıyla aldığı danalar telef oldu
ADANA'da büyükbaş hayvan üreticisi Oğuz Şendağ, Et ve Süt Kurumu (ESK) aracılığıyla yurt dışından getirttiği 120 danadan 4'ünün hemen telef olduğunu, diğerlerinin de hasta olduğunu iddia etti.

Et sığırı yetiştirme çiftliği bulunan Oğuz Şendağ, geçen ay başvurduğu ESK'ya 650 bin lira yatırıp kilosu 4 Euro'dan 120 dana siparişi verdi.

5 Ağustos'ta Kocaeli'nin Derince Limanı'na Romanya'dan gelen gemiye giden Şendağ, kendisi için getirilen hayvanların cılız olduğunu görünce teslim almak istemedi.
Ancak iddiaya göre buradaki yetkililer hayvanları almazsa parasının yanacağını söyledi. Bunun üzerine hayvanları alıp Adana'ya dönen Şendağ'ın yeni getirttiği danalardan 4'ü telef oldu, diğerleri de hastalandı. Kandırıldığını ileri süren Şendağ şunları anlattı:

"Gelen hayvanlar vaat edilen ırk değil. Bunları beslesem de istenilen kiloya gelmesi mümkün değil. Ancak Et Süt Kurumu yetkilileri  'ithalatçı firma bir önceki hayvan getirttiği zamanda aynı şeyi yapmıştı. Uyarırız bir daha yapmazlar' diyor. Bu hayvanlar benim iflasım demek. Zararımın karşılanmasını istiyorum. Ayrıca bu hayvanların küpeleri ile onun ucunda takılı olan çiplerin barkod numaraları farklı bu işin çözülmesini istiyorum."

ESK: BAŞVURSUN İNCELERİZ

ESK yetkilileri ise üreticiyle yaptıkları anlaşmanın 'karışık et ırkları' olduğunu belirtti. Resmi yazıyla başvurulması durumunda mağduriyet tespit edildiğinde zararın karşılanacağını açıkladı.
DHA
banner624
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner22
banner635
banner134
Hava Durumu
Tümü Anket
Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ'ı başarılı buluyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

sanalbasin.com üyesidir