Gazeteci düşmanları

Adana Haber Net yazarı Erol Saylan Gazeteci Hakan Denizli'ye yapılan çirkin saldırıyı kınadı.

08 Ağustos 2017 Salı 23:21
Gazeteci düşmanları
Basına katlanamayan, eleştiriye dayanamayan, her zaman 'ağasın, paşasın' denilmesine alışmış güç sarhoşları basın mensuplarına saldırıyor.

Oysa ki; bu ülkede kanun var nizam var, verirsin mahkemeye kim suç işlemişse orada görürsün hesabını.

İşlerine gelmeyince basın mensuplarının ekmeğiyle oynayanlar, hızlarını alamayıp kas gücüne başvuruyor artık.

Adana'da darp edilmeyen, saldırıya maruz kalmayan gazetecilere ve yazarlara 'sen daha tam olmamışsın' esprisi bile yapılır oldu, gerisini siz düşünün.

Geçtiğimiz gün Egemen Gazetesi imtiyaz sahibi Hakan Denizli yine saldırıya uğradı, Hakan Bey'e yapılan kaçıncı saldırı ben sayamadım.

Sadece Hakan Denizli değil, kimlere saldırmadılar ki?

Geçtiğimiz aylarda Hakan Bülent Yardımcı'ya, daha geçenlerde Zeki Kızılkaya'ya ve benzer şekilde birçok gazeteci arkadaşlarımıza saldırıldı bu şehirde.

Hoşlarına gitmeyen bir yazı kaleme alırsınız, mahkeme yolunu tercih etmezler çünkü yaptıkları yanlış ve çıkarcı icraatlar orta yere serilir. 

En kestirme yol, önce yazıyı kaleme alan kişiyi işinden ederler, sonraki adım gazetenin aboneliğini iptal ederler ki, gazete yaşayamasın, baktılar yine olmuyor gönderirler çakallarını saldırtırlar üstünüze.

Hakan Denizli'ye yapılan saldırının arkasında kimler var, inanın bilmiyorum, yazımın amacı dedektiflik yapmak, imalı laflar etmek falan da değil zaten, amacım basın mensuplarının bu şehirdeki durumunu biraz olsun sizlere anlatabilmek.

Basın, vatandaşın gözü, kulağı, sesi olmak için var olmuştur, bu kutsal bir görevdir. Hakkıyla işini yapan insanlara saldırmak, saldırtmak nasıl bir kültür yoksunluğudur ve halka yapılmış ne büyük bir saygısızlıktır.

Siyasi görüş düşünmeden, her ne görüşte olursa olsun yasal çerçevede işini yapan, gazete çıkaran, yazı kaleme alan basın mensuplarına yapılan haksızlıklar ve saldırılar tüm basına ve tüm vatandaşlara yapılmış sayılır. Çünkü basın vatandaş için vardır.

Elinde gücü ve yetkisi olan, Allah inancı olan Adana'nın büyükleri, keyfiyen işten çıkardığınız, gazetelerini yok etmeye çalıştığınız bu insanların ahı tutarsa işiniz kötü bilesiniz.

Dürüst şekilde sorumluluğunu bilip işini yapan etkili ve yetkili kimselere Allah güç kuvvet versin, diğerlerinden ise Allah bu şehri kurtarsın.

Hakan Denizli'ye ve Egemen Gazetesi'ne geçmiş olsun...
banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir