banner700

İsmail Başkan ÇGC başkanlığına aday

Gazeteci İsmail Başkan Çukurova Gazeteciler Cemiyeti'nin başkan adayı olduğunu açıkladı.

04 Kasım 2016 Cuma 00:11
İsmail Başkan ÇGC başkanlığına aday
ÇUKUROVA Gazeteciler Cemiyeti'nin (ÇGC) ocak ayında yapılacak olağan genel kurulu öncesi gazeteci İsmail Başkan, başkan adayı olduğunu açıkladı.

ÇGC binasında toplantı yapan İsmail Başkan, seçime 'bayrak yarışı' olarak baktığını söyledi.
Basın özgürlüğünün Türkiye için önemli olduğunu belirten Başkan, "Ülkemizde en büyük işsizlik sorunu yaşayan mesleklerin başında maalesef medya sektörü geliyor. Maalesef basın özgürlüğünden söz etmemiz mümkün değil. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 1929 yılında söylediği 'Gazeteciler gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini samimiyetle yazmalıdır' sözünü anımsatmak istiyorum. Bir ülkede basın özgürlüğü yok ise orada demokrasiden söz etmek mümkün değildir" dedi.

"PROJELERİM VAR"

Başkan seçilmesi durumunda hayata geçirmek istediği projeler hakkında da bilgi veren İsmail Başkan şöyle konuştu: 

"ÇGC bölgemizin en eski ve üyesi en fazla olan kamu yararına bir meslek örgütüdür. Başkan seçilmem durumunda ÇGC'nin tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliğini daha da geliştirme çabasında olacağız. ÇGC tüzüğünü eksiksiz uygulama çabasında olacağız. Basın Meclisi'ni düzenli toplayarak mesleğimizin sorunlarını birlikte konuşacağız, birlikte çözüm üreteceğiz. Tüzüğümüzde var olan komisyonlara ilaveten yeni komisyonlar kurarak meslektaşlarımızın da bu komisyonlarda görev almasını sağlayacağız. Değişen ve gelişen teknoloji karşısında ÇGC'nin teknoloji odaklı, etkin bir kurum haline getirme gayretinde olacağız. Adana Basın Müzesi kurulması için çalışacağız. Türkiye'de ilk kez 1992 yılında ÇGC tarafından gerçekleştirilen Yerel Basın Kurultayı'nın tekrarlanması için uğraş vereceğiz."
DHA
banner624
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner22
banner635
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ'ı başarılı buluyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir