'Mania sorunu çözüme kavuştu'

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar mania sorununun çözüme kavuştuğunu söyledi.

27 Eylül 2016 Salı 03:42
'Mania sorunu çözüme kavuştu'

ADANA'nın merkez Seyhan İlçe Belediye Başkanı Zeydan Karalar, yüksek binaların uçakların iniş güvenliğini tehdit etmesiyle ilgili 'mania' sorununun çözüme kavuştuğunu söyledi.

Başkan Karalar, Adana’nın kanayan yarısı olan ve yıllarca inşaat sektörünün önünü kapayan sorunu çözmek için yapılan düzenlemeler hakkında bilgi verdi. 30 Mart 2014 yerel seçimleri öncesinde Gürselpaşa, Pınar, Mahalleleri ile Aydınlar ve Şakirpaşa mahallelerinin bir kısmındaki yapılaşmalarda ölçümler yapıldığını ve mania kriterlerini aşan 282 bina tespit edildiğini belirten Karalar, şöyle devam etti:

"Mevcut bu yapılaşmaya göre 'seyrüsefer güvenliği' açısından mania hatlarının işlemez hale geldiği açıktır. Ayrıca, daha önceleri 12 katlı olarak yapılan ve iskan alan binaların bulunduğunu ve bunun yanında yer alan boş bir parsele ise bugünkü koşullarda sadece 7-8 kat ruhsat verilebileceğini düşünürsek, burada bir çelişkinin olduğu ve vatandaşlar arasında ciddi anlamda bir adaletsizliğe neden olunacağı ortaya çıkmaktadır. Bunun için Devlet Hava Meydanları Genel Müdürlüğü ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Mania Plan Kriterleri için çıkarılan Yönetmenliğe uygun çözümler ürettik. Seyhan Belediyesi olarak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün 'Havaalanlarında yapılacak havacılık çalışması ve gölgeleme talimatı' uyarınca yapılması gereken tüm işlemler yapılmış ve Gürselpaşa, Pınar, Mahalleleri ile Aydınlar ve Şakirpaşa mahallelerinin bir kısmındaki mania orunu  tarihe karışmıştır."

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir