Minik oğlu ile doktorların gazabına uğradı

2 yaşındaki oğlu Ç.K.'yi tedavi için bir hastaneye götüren 34 yaşındaki D.K. Mersin'deki başka bir uzman sağlık kuruluşuna yönlendirildi.

03 Kasım 2016 Perşembe 23:24
Minik oğlu ile doktorların gazabına uğradı
ADANA'da 2 yaşındaki oğlu Ç.K.'yi tedavi için bir hastaneye götüren 34 yaşındaki D.K. sıra bekleme nedeniyle sağlık çalışanlarıyla tartışınca, doktorlarca 'Muayeneden çekilme hakkı' kullanılarak Mersin'deki başka bir uzman sağlık kuruluşuna yönlendirildi.

Geçen 1 Kasım salı günü hastanenin ortopedi servisine başvuran D.K. sağ ve sol el serçe parmağında eğrilik olan oğlu Ç.K.'yi muayene ettirmek istedi.

İddiaya göre, küçük çocuk sıra beklerken rahatsızlığının da etkisiyle ağlamaya başladı. Annesi de doktorların odasına giderek oğlunun daha erken muayeneye alınmasını istedi.

Doktorlar sırayla hasta kabul edebileceklerini söyledi. Sağlık görevlileriyle tartışan D.K. Sağlık Bakanlığı'nın şikayet hattını da telefonla arayarak doktorlardan şikayetçi oldu.

"TIBBİ TAKİP YAPAMAYIZ"

Sırası geldiğinde Ç.K.'yi muayene eden doktorlar elleriyle ilgili röntgen çektirilip sonucun gösterilmesini istedi. Sonucu göstermeye giden D.K. ile doktorlar arasında yine tartışma çıktı.

Bunun üzerine iddiaya göre servisteki bir doktor, kendilerini Sağlık Bakanlığı'nın şikayet hattına şikayet ettiğini hatırlatıp 'Güven sorunu' oluştuğunu belirterek, hastayı bu konuda uzman Adana'ya en yakın il olan Mersin'deki bir sağlık kuruluşuna yönlendirip takip yapamayacaklarını anneye iletti.

D.K. doktorların görevini yapmayarak kendisi ve çocuğunu mağdur ettiğini ileri sürdü. Sağlık çalışanları hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağını belirterek, "Küçük çocuğum sıra beklerken ağladı. Diğer hastalardan izin alıp önce muayene olmak istediğimi söyledim. Ama doktorlar kabul etmedi. Çocuğumu ve beni mağdur ettiler" dedi. 

MUAYENEDEN ÇEKİLEBİLİR Mİ?

Hastane yönetimi ise, şu açıklamayı yaptı:

"Hastanemize randevusu olmadan geldiği halde doktorlarımız hastayı geri çevirmeyerek ilk muayenesini yapmıştır. Ancak hasta yakını sağlık görevlilerimizi tehdit edip bağırıp çağırarak çalışma düzenini bozmuştur. Hasta, doktorlarımızca en yakın ilde söz konusu tedaviyi yapabilecek sağlık kuruluşuna yönlendirilmiştir." 

Doktorların 'hastayı reddetme' diye adlandırılan muayeneden çekilme hakkı, acil hastalar dışında ve hasta için bir alternatif göstermesi koşuluyla kullanılabiliyor.
DHA
banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir