banner713

Oltacıların uğrak yeri

Karataş İlçesi'ne bağlı Adalı Mahallesi yakınlarındaki bölgeye balıkçılar büyük ilgi gösteriyor.

06 Aralık 2016 Salı 12:44
Oltacıların uğrak yeri

ADANA'nın Karataş İlçesi'ne bağlı Adalı Mahallesi yakınlarında Ceyhan Nehri'nin Akdeniz'e döküldüğü bölgeye balıkçılar büyük ilgi gösteriyor. Denize yaklaşık 20 kilometre uzaklıktaki bölgede tatlı su balığının yanı sıra deniz balıkları da bulunuyor.

DENİZE DÖKÜLDÜĞÜ BÖLGE

Türkiye'nin en önemli akarsularından birisi olan 509 kilometre uzunluğundaki Ceyhan Nehri, Kahramanmaraş'ın Elbistan İlçesi'nden doğup, Ceyhan'ın ortasından geçerek İskenderun Körfezi'nde Akdeniz'e dökülüyor. Nehrin Adana'nın Yumurtalık ve Karataş ilçeleri arasında denizle buluştuğu bölge ise olta balıkçılarından büyük rağbet görüyor.

TATLI SU VE DENİZ BALIĞI AYNI YERDE

Hafta sonları Ceyhan Nehri çevresinde balık tuttuğunu söyleyen 28 yaşındaki Gökhan Bahar, bölgenin özelliğini şöyle anlattı: "Ceyhan Nehri'nden tatlı su balığının yanı sıra tüm deniz balıklarını tutabiliyorum. Bugün çupra, lüfer ve mavi yengeç tuttum. Sessiz sakin güzel bir yer olmasından dolayı bu bölgeyi seçiyorum. Balık çeşitliliğinin yanı sıra piknik yapmak için de harika bir yer."

Adana'dan balık tutmak için geldiğini belirten Tamer Mol ve Erdoğan Nisanoğlu adlı vatandaşlar ise nehirden, deniz balığı tutmanın keyfini çıkardıklarını anlattı.
DHA

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Sizce hangi belediye başkanı Adana için çalışıyor

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir