Sanayi sitelerinden altyapı tepkisi

450 işyerinde yaklaşık bin kişinin çalıştığı Efer ve Bingöl sanayi sitelerinin esnafı yollarını yapmayan belediyelerden yakındı.

15 Ekim 2016 Cumartesi 03:05
Sanayi sitelerinden altyapı tepkisi
ADANA'da 450 işyerinde yaklaşık bin kişinin çalıştığı Efer ve Bingöl sanayi sitelerinin esnafı yollarını yapmayan belediyelerden yakınırken, bakımsızlık nedeniyle sitenin ortasında sazlık yetiştiğini söyledi.

ESNAF EYLEM YAPTI

Merkez Seyhan İlçesi'nin Yeşiloba Mahallesi'nde Sebze Hali ile Hipodrum arasında kalan bölümde, PVC, plastik ve doğramacıların bulunduğu Efer ve Bingöl sanayi sitelerindeki işyeri sahipleri altyapı sorunu yüzünden eylem yaptı.
Şakirpaşa'daki oto sanayi, metal sanayi ve hal kompleksi ile aynı bulvar üzerinde bulunmalarına rağmen, kendi bölümlerine belediye hizmeti gelmediğini söyleyen esnaf, yaz aylarında toz, kışın da çamur içerisinde kaldıklarını anlattı.

BELEDİYELER DUYARSIZ

Efer Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Akın, yaşanan sorunu şöyle anlattı: "Burada ortalama bin kişi çalışıyor. Geniş bir bulvarın devamı olmasına rağmen yolumuz hala yapılmadı. Caddenin ortasında bırakın otu, sazlık oluştu. Sitenin yolu yağmur yağdığında gölet, kuru havalarda ise toz bulutu oluşuyor."
"Bu toz hemen yanımızdaki Yeşiloba Mahallesi'ni de kaplıyor. Sitemiz kurulduğu günden beri belediyelerle görüşmelerimiz devam ediyor. Büyükşehir belediyesi bu caddenin haritada 46167 sokak olarak görüldüğünü bu yüzden de asfalt işinin Seyhan Belediyesi'nin yapması gerektiğini söylüyor. Seyhan ise bütün girişimlerimize rağmen hizmet getirmiyor. Sokaklarımız, sitenin içerisindeki bloklar karanlık. Enerji dağıtım şirketine başvurduk. Altyapı olmadığı için aydınlatma hizmet getiremeyeceklerini söylediler."

TOPLU TAŞIMA SORUNU

Bölge halkı, ulaşım hizmeti konusunda yaşadıkları sıkıntıyı da  şu sözlerle dile getirdi: "Siteye direk otobüs veya dolmuş çalışmıyor. İşe gelirken D-400'den içeriye yaklaşık bir kilometre yürümek zorundayız. Şehrin ortasında mahrumiyet hayatı yaşıyoruz."
DHA
banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir