SİMER İşsizlerin Umudu Oldu

Sarıçam İlçe Belediye Başkanı Bilal Uludağ Sarıçam İstihdam Merkezi'nin (SİMER) bir yıllda başvuran 2 bin 213 kişiden 908'ine iş bulduğunu söyledi.

01 Nisan 2016 Cuma 11:08
SİMER İşsizlerin Umudu Oldu
ADANA'nın merkez Sarıçam İlçe Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulu Sarıçam İstihdam Merkezi'nin (SİMER) bir yıllda başvuran 2 bin 213 kişiden 908'ine iş bulduğunu söyledi.

Belediye Başkanı Bilal Uludağ, SİMER'in geçtiğimiz yıl mart ayında kurulduğunu, bölgenin en dinamik istihdam organizasyonu olduğunu vurguladı. Merkezin amacının kendi bölgelerinde oturan ve iş arayan vatandaşların mevcut donanımlarına göre iş bulmalarını sağlamak olduğunu ifade eden Uludağ, çalışmaların İŞKUR, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Organize Sanayi Bölgesi ile işbirliği halinde yürütüldüğünü kaydetti.

Başkan Uludağ "Bugün itibarı ile SİMER'e iş talebi ile başvuru sayısı 2 bin 213 olup, 908 kişi farklı iş yerlerinde istihdam edilmiş ve halen çalışmaya devam etmektedir. Sarıçam'da işsiz vatandaşlarımızın iş sahibi olabilmeleri öncelikli hedefimizdir. 2016 yılı sonu SİMER kanalı ile iş sahibi edindirilecek kişi sayısını en az bin 500 kişiye ulaşmasını hedef koyduk" dedi.
DHA
banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir