banner700

'Türkiye insan haklarında ağır yaralı'

ADANA Tabip Odası Başkanı Ali İhsan Ökten 2016'da ağır insan hakları ihlallerinin yaşandığını söyledi.

11 Aralık 2016 Pazar 14:17
'Türkiye insan haklarında ağır yaralı'

ADANA Tabip Odası Başkanı Ali İhsan Ökten, 2016'da ağır insan hakları ihlallerinin yaşandığını söyledi.
Ökten, 10 Aralık'ın günü İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin Birleşmiş Milletler (BM) tarafından kabul edilişinin yıldönümü olduğunu belirtti.

Dünya İnsan Hakları gününün Türkiye'de insan hakları ihlalleri günü olarak kutlandığını söyleyen Ökten şöyle konuştu:
"İnsanın sahip olduğu onur ve değerin haklara kaynaklık ettiği ve bu hakların evrensel olduğu fikrini temel alan evrensel bildirgenin kabulü, insanlık için büyük bir kazanımdır. Ancak, ülkemizde 2016 yılında yaşanan gelişmelere bakıldığında insan hakları, eğitim, sağlık, adalet hakkı anlamında bir çok olumsuzluk yaşanmıştır. 2016 yılında darbe girişimine maruz kalan ülkemizde darbe sonrası getirilen OHAL ve KHK’lar ile bir çok kişi herhangi bir gerekçe gösterilmeden işlerinden uzaklaştırılmış ve atılmışlardır. Bu insanlar aynı zamanda anayasal hakları olan sağlık haklarından da mahrum bırakılmıştır. Bu süreçte işten uzaklaştırılan veya ihraç edilen öğretmenler nedeniyle çocuklarımızın eğitimi bir süre aksamış, hekimler hastalarına bakamamış veya hastalar kendilerine yıllardır bakan hekimlerine muayene olamamışlardır. Patlayan bombalar her geçen gün güvenliğimizi tehdit eder hale gelmiştir."
DHA

banner624
  Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

  Yorumlar
  Toplam 1 yorum mevcut

 • ANEAH 9 ay önce yorumlandı

  Güvenliğinden endişen varsa sende ipin kimin elindeyse yanına defolup gidebilirsin ülkemizden...yada beyin nakli gerek sana kendi branşın üstesinden gelirsin..
  demişsinki çocuklarımız eğitimden hastalar doktorlarından mahrum bırakıldı... Bre ahmak onlat fetöcü darbeci vatan haini ne bekliyorsun karanfil mi dağıtalım....
  Bence yapılan ohal khk gözaltı yada tutuklama bunlara acıyan şerefinden şüphe etsin yada devlete ihbardır bu adam da fetöcüdür araştırılsın...

banner22
banner635
banner134
Hava Durumu
Tümü Anket
Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ'ı başarılı buluyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

sanalbasin.com üyesidir