Çekirge son kez mi sıçradı?

Hüseyin Sözlü'nün 'İhaleye fesat karıştırıp rüşvet aldığı' iddiasıyla yargılandığı davanın duruşması ertelendi.

17 Aralık 2016 Cumartesi 02:00
Çekirge son kez mi sıçradı?

Belediye Başkanı MHP'li Hüseyin Sözlü'nün, Ceyhan İlçe Belediye Başkanlığı döneminde 'İhaleye fesat karıştırıp rüşvet aldığı' iddiasıyla yargılandığı davanın bugünkü duruşması tanıkların dinlenmesi için ertelendi.

Bilirkişi heyetinin yaklaşık 3 milyon liralık kamu zararı oluştuğuna yönelik rapor hazırladığı, 'Edimin ifasına fesat karıştırmak ve rüşvet almak' suçlamasıyla Hüseyin Sözlü hakkında 19 yıla kadar hapis cezası aralarında belediye çalışanı, firma yetkililerinin de olduğu diğer 14 sanık hakkında ise aynı suçlardan 7 ile 19 yıl arasında değişen hapis cezaları istemiyle Adana 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'ne açılan davada şüpheliler suçlamaları kabul etmedi.

MAHKEME RAPOR TALEBİNİ REDDETTİ
Davanın bugün yapılan beşinci duruşmasında sanık Hüseyin Sözlü katılmazken sanıklardan Ömer Aydın, Hüseyin Gücüm, Mehmet Şahin ve Mustafa Hakan Aslan ile sanık avukatları hazır bulundu.

Duruşma savcısı sanık Sözlü için tutuklama isteminde bulunduğu daha önceki mütalaasını yineledi.

Duruşmada 3 tanık daha dinlenirken Sözlü'nün avukatı Bülent Hayri Acar, duruşma öncesinde bazı basın yayın organlarında müvekkilinin bu duruşma tutuklanacağı ve belediyeye kayyum atanacağı yönünde çıkan haberleri mahkemeye sunarak, "Bu adil yargılanmayı etkileme suçudur. Tarafınızdan gereğinin yapılmasını arz ediyorum" dedi.

Sanık avukatları dosya içerisinde bulunan raporların idari soruşturma sürecinde hazırlandığını belirterek mahkeme tarafından adli rapor aldırılmasını ve davaya konu yerde keşif yapılmasını istedi.

Mahkeme heyeti Hüseyin Sözlü hakkındaki yurt dışı yasağının devamına karar verirken, avukatların keşif ve rapor isteklerini reddetti. Duruşma eksik kalan tanıkların dinlenmesi için 10 Şubat'a ertelendi.

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir