Niğde'de atıktan enerji üretimi

NİĞDE Belediyesi'nin Katı Atık Depolama Tesisinde evsel atıklardan elektrik enerjisi üretimine başlandı.

07 Ekim 2016 Cuma 15:03
Niğde'de atıktan enerji üretimi

NİĞDE Belediyesi'nin Düzenli Katı Atık Depolama Tesisi'nde toplanan evsel atıklardan elektrik enerjisi üretimine başlandı.

Niğde'nin çöpünden üretilen elektrik enerjisinin dağıtımına önümüzdeki aydan itibaren başlanacağı ve yaklaşık 4 bin konutun ihtiyacının karşılanacağı açıklandı.

Niğde Belediye Başkanı ve NİĞKAD-BİR Başkanı Faruk Akdoğan, klerinde incelemelerde bulundu. Yetkililerden bilgi alan Başkan Akdoğan, önceki dönemlerde şehrin çöplerinin Efendibey Mahallesi'ndeki boş alanda biriktirildiğini hatırlattı.

Sorunu çözmek için 2010 yılında Katı Atık Bertaraf Tesisi'ni kurduklarını anlatan Akdoğan "Tesisin kurulmasının ardından, NİĞKAD-BİR'i kurduk. Burada günlük ortalama 300 ton evsel atık toplanıyor. Çöpleri değerlendirmek için de buraya bir enerji üretim tesisi kurulmasını sağladık. Özel bir firma tesisi kurdu. Elektrik enerjisi üretimine başlandı. Yasal prosedürler yerine getirildikten sonra, enerji dağıtımına başlanacak. Burada üretilen elektrik enerjisinin yaklaşık 4 bin haneye yetebileceği tahmin ediliyor" dedi.
DHA

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir