Öğrenirken para kazanacaklar

2 ayrı kursta katılımcıların meslek öğrenirken para kazanacakları kaydedildi.

03 Aralık 2017 Pazar 23:42
Öğrenirken para kazanacaklar
Hatay'ın Reyhanlı İlçe Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Necmettin Zaroğlu, Sosyal Destek Programı(SODES)  desteği ile açacakları 2 ayrı kursta katılımcıların meslek öğrenirken para da kazanacaklarını söyledi.

Reyhanlı TSO Başkanı Necmettin Zaroğlu, hazırladıkları 'Kültür ve Gastronomi Evi' projesinin SODES tarafından kabul edildiğini ve bu kapsamda Hatay Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu ile sözleşme imzaladıklarını belirtti.

Koordinatörlüğünü TSO Yönetim Kurulu üyesi Hüseyin Abay'ın yaptığı projede yer alan bilgisayar ve aşçılık kurslarında 80 kişiye 2 ay süreyle eğitim verileceğini söyleyen Zaroğlu, "SODES’e sunduğumuz projemiz kabul edildi. Bilgisayar ve aşçılık kursu açarak 80 kişiye eğitim verilecek. Kursiyerler bir yandan meslek öğrenirken diğer yandan da günde 20 TL ücret alacaklar. Kurs sonunda katılımcılara MEB onaylı  sertifika verilecek. Amacımız, işsiz gençlerin meslek sahibi olmalarını sağlamaktır. Reyhanlı TSO olarak gelecek günlerde daha farklı projeler hazırlayarak ilçemize ve gençlerimize yararlı olmaktır” dedi.
DHA
banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir