banner700

Sarıçam'da 'Vurgun' İddiası

Sarıçam Belediyesinin parke taşı tamir ve onarım işinde kamu zararı oluştuğu öne sürüldü.

08 Ağustos 2017 Salı 17:31
Sarıçam'da 'Vurgun' İddiası
Adana'nın sarıçam İlçe Belediyesinde davet usulü ile yapılan 'parke taşı tamir ve onarım işi'nde kamunun 500 bin lirayı aşan miktarda zarara uğratıldığı iddia edildi.

Sarıçam Belediyesi iddiaya göre, 'Kilit parke taşı tamir ve onarım işi' ile ilgili olarak 15 Şubat 2017 tarihinde alım ve hizmet daveti oluşturdu. Bir süre sonra anlaşılmaz bir nedenle bu organizasyon iptal edildi. 

Bu kez de, şartlarda değişiklik olmadığı halde, aynı iş, yaklaşık 20 gün sonra 'Doğal Afet' riski gerekçe gösterilerek, AK Partiye yakınlığı ile bilinen Aras firmasına verildi.

Üniversitelerin ilgili birimlerinden ya da yetkilendirilen kamu kuruluşlarından görüş alınmadan 'Doğal Afet' mazereti ile verilen işin en çok 100-150 bin liraya yapılacağı öngörülürken Aras Firmasına 650 bin lira karşılığında fatura kestirildiği öne sürüldü.

Belediyeye yakın kaynaklarca, ihale komisyonunda görevli bir kişinin 'Doğal Afet' mazeretinin inandırıcı olmadığını,  yasal olarak başlarına iş açabilecek bir duruma neden oluinabileceğini, bu nedenle mahkemelerde hesap vermek istemediğini belirterek istifa ettiğine dikkat çekildi.

İddiaya göre, aylarca hak edişleri ödenmeyen firmalara kıyasla Aras firmasının alacağının bekletilmeden ödendiği kaydedildi.

banner624
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner22
banner635
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ'ı başarılı buluyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir