banner725

Dinine güvenmeyen müslüman uyusun ..

11 Ocak 2017, 15:03
Dinine güvenmeyen müslüman uyusun ..
İnci SALAR
'DİNİNE GÜVENMEYEN MÜSLÜMAN UYUSUN, HAÇLILAR UYDURULMUŞ KUTSAL MASAL KİTABIYLA ARMAGEDDON'U ŞAHLANDIRIYOR..'

Günümüz ortadoğuda cereyan eden emperyal ve petrol savaşlarının bir yönü de 'Kutsal Armageddon' savaşının provaları mı diye dillendiriliyor son günlerde. Tabi ki emperyal gücün vahşi savaşına bir kutsiyet katarak haçlı savaşına büründürmesi de bir proje olabilir, keza bu Armageddon savaşları masalına inanan ve bu uğurda milyar dolar harcama yapan azımsanmayacak nüfusta gruplar var.

Peki kim bunlar? Hiç kuşkusuz Evangelistler.

Hıristiyan inancının uydurulmuş kutsal kitabının sonuna eklenen 'Yohannes' bölümünden referans alınarak ve o bölümden çıkarılmış bir tarikattır Evangelizm.. Aslında o bölüm tevrat ve İncil'i bir nevi meç eder ve iki dinin kutsalını ve gustosunu ortak birliğe endeksler..

Evangelizim de yahudi ve hıristiyan utkusunu güç birliği haline getirir bu ilkeye dayanarak.. Çünkü Yohannes, Armageddon kutsal savaşından bahseder; bir mesih gelecektir ve bu savaşı başlatacaktır.

Bir nevi haçlı savaşı gibi ki geçmişte yapılan ve 200 yıl süren haçlı savaşları da 'Büyük Armageddon'un da provası olmuştur.. İsa Mesih'in yeryüzüne ineceği ve savaşa komuta edeceğine inanılır. Tabiki savaş müslümanlara açılacaktır.

Evangelistler, Yahudilerin Tanrı'nın onlara vermiş olduğu üstün ırkın zaferini bu savaşla vaat ettiğini göstererek, aba altından aslında, İsa Mesih'in inmesiyle onların da sonunda hıristiyan olacağına inanç beslerler ancak güç birliği ilkesine karşı bunu dillendirmezler. Referansları tabi ki Yohannes'dir. Çünkü o Bab'larda sürekli yahudi ve hıristiyan halkın uğradığı zulümlere, çektiği acılara; İsa'nın çarmıha gerilip acı içinde ölmesi, havarilerinin çektiği çile ve acılar, keza Yahudilerin tarih boyunca uğradığı zulüm, vatansızlıkları gibi, sürekli bu iki inanç mensuplarının bir kurtarıcıya duyduğu ihtiyaca dem vurulur ve kurtarıcı İsa Mesih'dir..

Görüldüğü gibi bir kutsal kitaba eklenen bölüm bile ortaçağ kafasıyla projelendirilmiştir.

Bir kaç kez yazılarımda belirttiğim gibi, ABD başkanlarının çoğu Evangelisttir ve Amerika Evangelistlerinden ciddi para akışı sağlanır İsrail'e. Şimdi bu planlanmış ve hatta kutsal kitaba dahi sokulmuş İslam düşmanlığı durur mu hiç sanıyorsunuz?

Adamlar bu kıyımlar ve savaşlar kitabın emrinden geliyor diye emperyalizmi örtülerken Ortadoğu müslüman ülkelerinin bir kısmı yıllardır bu düzene hizmet eder nitelikte yol almıyor mu? Hatta bizim içimizde bile, İran şia inancında Yohannes'i destekleyen Mesih inancı mevcuttur.

Şia mezhebinin sosyolojik sürecine bakacak olursak, mezhep bakımından asla İslamiyet'te liderleşememesi, hep muhalefette kalmasındandır belki de, onların da bir kurtarıcı Mesih'e ihtiyaç duymaları ve bu inancı benimsemeleri. Oysa ki Kuran'da böyle bir ayet yoktur, hiç bir yerde Hz. İsa'nın yeniden dirileceği yazmadığı gibi, "Hz. İsa'nın öldüğü" tabiri de geçer..

Bir kurtarıcı bekleme inancının İslamiyet'i tembelleştirdiğine işaret eden bir tespit okumuştum. Ümmetin birliğine sekte vuran, nasılsa biri gelecek ve ümmeti kurtaracak inancını güçlendiren bir tez. Yalan mı, müslüman derin uykuda bekliyor adeta..

İslamiyette böyle bir ifade ve tümevarım var mı? Allah kulun kendini, O'na ve emirlerine uyarak ancak kurtarabileceğini tebliğ etmiyor mu? O halde müslüman neden bu kadar kendini zayıf görüyor, Allah'ın ona atfetmiş olduğu üstünlük sıfatını yok sayıyor.

Her insan Hz İnsan'sa şayet üstünlükte, o halde her müslüman bir Mesih'tir de ayrıca kendinin mutlak kurtarıcısı olmaya muktedir..!

'Armageddon Kutsal Savaşları' bizim inancımıza göre sadece bir fantaziden ibaret, ancak onlar bunu bile ciddiye alıp boş durmuyorlar.

Allah'ın üstün tuttuğu müslüman sınıfı, bizim fantazi dediğimiz uydurma dinlerle pekâlâ kökünden kazımak için savaş veriyorlar yüz yıllardır..!
Günümüz dünyasında bile Ortadoğu'da hristiyandan çok müslüman müslümanı öldürüyor.

Acil silkelenmesi gerek ümmetin. Acil zihnini, fikrini, medeniyetini, takvasını, üstünlüğünü güçlendirmesi gerek..!
Aksi taktirde Mesih'i bekleyen ümmet Fesih'i görür 50 yıl içerisinde, yaratıcısından...!!
Keza müslümanı zulümden bizzat kurtaracak olan yine sensin müslüman..!

banner624

Bu içeriğe yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  banner634
  banner708
  banner285
  Hava Durumu
  Tümü Anket
  Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

  SPOR TOTO SÜPER LİG

  Tür seçiniz:
  Son Yorumlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  banner671

  sanalbasin.com üyesidir