banner713

Adana'da iş akademisi eğitimi

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği'nin yürüttüğü 'İş Akademisi-Genç İstihdam' projesinin 22 Haziran'da başlayan ilk etap eğitimi sona erdi.

20 Eylül 2016 Salı 11:14
Adana'da iş akademisi eğitimi

ADANA'da Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği'nin (DABB) yürüttüğü 'İş Akademisi-Genç İstihdam' projesinin 22 Haziran'da başlayan ilk etap eğitimi sona erdi.

DABB ve Çukurova İlçe Belediye Başkanı Soner Çetin, Avrupa Birliği Hibe Projeler Bölümü'nden sağlanan 266 bin 66 Avro (900 bin TL) ile lojistik alanında, işsiz gençlere istihdam oluşturmak amacıyla hazırlanan projede, 120 gencin iş sahibi olmasının hedeflendiğini söyledi.

Çetin "Projenin ilk etabında, lojistik sektöründe istihdam edilmek üzere, üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş, işsiz 60 gencimizin eğitimini tamamladık. İkinci etap eğitimimiz de önümüzdeki günlerde başlayacak" dedi.

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği Genel Koordinatörü Esra Uysal ise eğitimlerin başarılı bir şekilde tamamlandığını, kursa katılan 60 gence günlük 10 Avro gündelik aldıklarını bildirdi. Projenin ikinci etabına katılacak 60 genç işsiz için başvurular 25 Eylül'e kadar devam edecek.

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Sizce hangi belediye başkanı Adana için çalışıyor

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir