ADASO - ABTÜ mühendislik işbirliği

ADASO ile ABTÜ arasında Mühendislik Eğitimi' protokolü imzalandı.

19 Nisan 2017 Çarşamba 12:18
ADASO - ABTÜ mühendislik işbirliği

ADANA Sanayi Odası (ADASO) ile Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (ABTÜ) arasında 'Endüstri ve Elektrik-Elektronik'te Uygulamalı Mühendislik Eğitimi' protokolü imzalandı.

ADASO Meclis Başkanı İsrafil Uçurum ile yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu törende protokole, ABTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay ile ADASO Başkanı Zeki Kıvanç imza attı.

Protokole göre mühendislik öğrencilerine 2017-2018 öğretim döneminden itibaren eğitimlerinin son yarı yılında işletmelerde uygulamalı eğitim verilecek.

ADASO Başkanı Zeki Kıvanç, Çukurova Üniversitesi tekstil, endüstri, tarım makinaları, tekstil ve moda tasarımı bölümleri ile gerçekleştirilen uygulamalı mühendislik eğitimini, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ile de hayata geçirmekten mutlu olduklarını söyledi.

ABTÜ Rektörü Tümay da uygulama ile öğrencilerin öğrenimlerinin son dönemini işletmelerde çalışarak geçireceklerini belirtti. Rektör Tümay "Üniversitede alınan teorik bilgiler işletme ortamında pratikle desteklenecek, öğrenciye işletme deneyimi ve mesleki yetkinlik kazandırılacak, mezuniyet sonrasında istihdam kolaylaştırılacak" dedi.
DHA

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir