ÇÜ'de uzaktan algılama sempozyumu

ADANA'da Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) tarafından Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri Sempozyumu (UZAL-CBS) düzenlendi.

11 Ekim 2016 Salı 10:48
ÇÜ'de uzaktan algılama sempozyumu

ADANA'da Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) tarafından Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri Sempozyumu (UZAL-CBS) düzenlendi.

Bu yıl 6'ncısı yapılan sempozyuma yurt içinden ve dışından bilim adamları ile Türkiye'nin 74 kurum ve kuruluşundan 321 kişi katıldı.

Mithat Özsan Amfisi'ndeki açılış programında ÇÜ Rektör Yardımcısı İ. Halil Elekcioğlu, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Sempozyum Eş Başkanları Prof. Dr. Süha Berberoğlu, Prof. Dr. Derya Maktav, akademisyenler ve öğrenciler bir araya geldi. 

Sempozyum Eş Başkanı Prof. Dr. Süha Berberoğlu, yaptığı konuşmada Çukurova Üniversitesi'nde uzaktan algılama ve CBS alanında yapılan bilimsel çalışmalara değindi. 

ÇÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İ. Halil Elekcioğlu da Çukurova Üniversitesi'nde Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri konusundaki farkındalığın yüksek olduğuna vurgu yaparak, şunları kaydetti: 

"Bir çok bölümde bu alanda çalışan araştırıcı sayısının her geçen yıl arttığını memnuniyetle izliyoruz.
Özellikle ülkemizin uydu teknolojileri ve insansız hava araçları (İHA) alanındaki yatırımları göz önüne alındığında bu teknolojileri çevre ve güvenlik gibi birçok alanda kullanacak yetişmiş insan gücüne ihtiyaç duyduğu açıkça görülüyor. Köklü bir geçmişe sahip olan Çukurova Üniversitesi bilgi birikimi ve tecrübesini kullanarak bu ihtiyacı karşılamak üzere akademik yapılanmasını inşa etmektedir."

Sempozyumda uzaktan algılama alanındaki çalışmalarıyla tanınan ve geçen yıl hayatını kaybeden Prof. Dr. Ural Dinç için de bir anma töreni gerçekleştirildi. ÇÜ Devlet Konservatuvarı sanatçıları mini konser verdi. Daha sonra Politecnico Di Milano Üniversitesi'nden Prof. Dr. Maria Antonia Brovelli, Prof. Dr. Ralf Bill sunumlarını gerçekleştirdi.

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir