Çukurova Üniversitesinde hukuk sohbeti

ÇÜ'de alanlarında uzman olan hukukçular öğrencilere deneyimlerini anlattı.

28 Aralık 2016 Çarşamba 10:40
Çukurova Üniversitesinde hukuk sohbeti

Çukurova Üniversitesi'nde (ÇÜ) alanlarında uzman olan hukukçular öğrencilere deneyimlerini anlattı.

ÇÜ Hukuk Kulübü ve Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı'nın ortaklaşa düzenlediği 'Tecrübe Konuşuyor' söyleşisi Akif Kansu Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi.

ÇÜ Hukuk Kulübü Başkanı Yusuf Mirkan konuşmasına terör saldırılarında hayatını kaybeden şehitleri anarak başladı.

Mirkan, "Hukuk ve Hukuk Bilimi üzerine düşünen bireylerin aktif, katılımcı, farklı ses, değer ve anlam dünyalarına önem veren, demokratik düşünsel ve eleştirel ortamı hakim kılarak, hukuk alanı üzerine sosyal faaliyet ve akademik programlar düzenleyerek alanının en iyi hukuk kulübü olma amacındayız" dedi.

Kadirli Eğitim Ve Kültür Vakfı Adana Şube Başkanı Mehmet Çiçekli ise, 1994 yılında kurulan vakıflarının yüzlerce öğrenciye burs verdiğini söyledi. Çiçekli, vakıflarının öğrenci odaklı olduğunu ve eğitime önem verdiklerini bildirdi.

Genç MÜDİAD Başkanı Muhammet Veysel Gök de, Çukurova Üniversitesi'nin Adana'nın kalbi olduğunu belirterek, sanayicilerle öğrenciler arasında köprü vazifesi görecek projeler yapacaklarını söyledi.

Açılış konuşmalarının ardından emekli ceza hakimi Sabri Çiçekli, Adana Cumhuriyet Savcısı Kadir Kılıç, Avukat Şule Topaloğlu, Adana 3. Noteri Önder Karatay, Gaziantep Bölge Eski Başsavcısı Esat Semerci, emekli Yargıtay üyesi Eyüp Karataş mesleki deneyimlerini genç hukukçu adaylarına aktardı.

ÇÜ Hukuk Fakültesi öğrencilerinin sorularıyla interaktif bir şekilde gerçekleşen toplantı anı fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir