'50 bin liralık bu kredi kaçmaz'

AESOB Başkanı Nihat Sözütek 20 Şubat'a kadar başvuru yapılması gerektiğini söyledi.

12 Şubat 2017 Pazar 12:01
'50 bin liralık bu kredi kaçmaz'

ADANA Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Nihat Sözütek, KOSGEB'in sıfır faizli kredi desteği 2017 başvurularının başladığını belirterek, ihtiyaç sahibi esnafların 20 Şubat'a kadar başvuru yapması gerektiğini söyledi.

Birlik Başkanı Nihat Sözütek, 2016 yılında yapılan başvurular sonucu 15 bin esnafın sıfır faizle 50 bin liralık kredi aldığını söyledi.
Sözütek, "Hükümet yetkililerimizin daha önce yaptığı açıklama doğrultusunda, 2016 yılında KOSGEB veri tabanına kayıt yaptırarak, bilgilerini güncelleyip kredi için başvuruda bulunan tüm esnaf- sanatkarlarımıza 50 bin lira faizsiz kredi verileceği müjdelendi. Şimdi de Sayın Bakanımız Faruk Özlü, 20 Şubat'a kadar sürecek yeni başvuruların kabul edileceğini duyurdu. Bu süreçte, daha önce başvuruda bulunmuş, kredi almış ya da almamışların yeniden başvuru yapmasına gerek yok."

20 ŞUBAT'A KADAR BAŞVURUN
20 Şubat'a kadar yeni başvuru yapılabileceğini söyleyen Sözütek şöyle devam etti:
"Yeni süreçte hiç başvuruda bulunmamış ve kredi almamış esnaflarımız başvuruda bulunabilecek. İhtiyaç sahibi esnaflarımız KOSGEB veri tabanına kayıtlarını yaptırarak, kayıtlı olanlar da bilgilerini güncelleyerek, faizsiz 50 bin lira kredi almak için başvurularını yapabilecekler. Birliğimiz, bilgi işlem merkezi bünyesinde KOSGEB veri tabanına kayıt ve KOBİ beyannamesi güncelleme işlemleri yapılabilmektedir. Detaylı bilgi için esnaf - sanatkarlarımız 0322 365 1010 - 13 numaralı telefonlardan birliğimizi arayabilirler ya da genel sekreterliğimiz ile irtibata geçebilirler. Esnaf ve sanatkarlarımızın bu destekten azami derecede yararlanması için, Adana ESOB olarak başvuruda bulunanlara her türlü desteği sağlamaya hazırız."
DHA

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir