Adana Valiliğinden küçük esnafa destek

Küçük Esnafa Büyük Destek' projesinin açılış toplantısı ÇKA'da düzenlendi.

08 Kasım 2017 Çarşamba 06:47
Adana Valiliğinden küçük esnafa destek
Güney Adana Kalkınma Projesi kapsamında Adana Valiliği ve KOSGEB İl Müdürlüğü tarafından başlatılan 'Küçük Esnafa Büyük Destek' projesinin açılış toplantısı Çukurova Kalkınma Ajansı'nda düzenlendi.

Toplantıya Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Seyhan İlçe Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nihat Sözütek katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Mahmut Demirtaş, projenin amacını anlattı. Demirtaş, "KOSGEB'in imkanlarından daha demek ki bazı işletmelerimiz yararlanmıyor. Bu projedeki amaç küçük işletmelerimiz nasıl yararlanabilir bu projeden. Şüphesiz büyük firmalarla rekabet edebilmesi için işletmelerimiz devletin desteğine ihtiyaç duymaktadır. Hükümet ve devletimiz burada devreye giriyor ve KOSGEB aracılığıyla esnaflarımıza katkıda bulunuyor" dedi.

2017 yılında 8 bin 612 firmaya 35.5 milyon TL destek sağladıklarını kaydeden Demirtaş şöyle devam etti:
"Bundan hem faiz hem de kredi desteği var. Bizim burada amacımız Güney Adana'da şu anda esnaflarımıza KOSGEB'e ulaşma imkanları olmayan arkadaşlarımıza ulaşmak istiyoruz. Onlara kısmet olursa kendi KOSGEB'te çalışan kamu görevlileri gidecekler, bir taraftan da inşallah o esnaflarımızın kendi muhasebeleri veya mali müşavirlerine eğitim programları verilecek. Biz o esnaflarımızın daha çok yararlanmasını istiyoruz. Daha çok istihdam artışı sağlayarak işsizliği azaltmalarını sağlamasını istiyoruz."
banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir