AOSB'de, 'İş Sağlığı ve Güvenliği' semineri

AOSB Akademi kapsamında, 'İş Sağlığı ve Güvenliği' semineri düzenlendi.

15 Eylül 2017 Cuma 20:14
AOSB'de, 'İş Sağlığı ve Güvenliği' semineri
ADANA Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'nin (AOSB) sanayici ve çalışanlara eğitim desteği sağlamak amacıyla kurduğu AOSB Akademi kapsamında, 'İş Sağlığı ve Güvenliği' semineri düzenlendi.

AOSB Başkanlığı Seyhan Salonu'nda düzenlenen seminerde Çukurova Ortak Sağlık Güvenlik Birimi'nden Dr. Barış Güzel, 'İşe giriş muayenesi, periyodik muayene, periyodik tetkikler ve kişisel koruyucu donanımlar', Çukurova Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi, A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Prof. Dr. Ali Kokangül de, 'Risk değerlendirmesi ve işveren sorumlulukları' konularında katılımcılara bilgilendirmelerde bulundu.

AMAÇ ÇALIŞANLARIN SAĞLIĞINI KORUMAK
Dr. Barış Güzel, iş sağlığı ve güvenliğinin, bütün mesleklerde çalışanların bedensel-ruhsal ve sosyal iyilik hallerinin korunması, geliştirilmesi ve en üst düzeyde sürdürülmesi için önemli olduğunu vurguladı.

Uygun işe yerleştirmenin önemine dikkat çeken Güzel, "Kişiler niteliklerine uygun olan işlere yerleştirilmelidir. Bu yerleştirme, 'işe giriş muayenesi' ile sağlanır. Bu muayenelerde kişilerin özellikleri öğrenilir ve bu özellikleri ile uyumlu olan işlere yerleştirilmeleri sağlanır" dedi.
Dilek Akın PR
banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir