Arıcılık kursunda pratik dersler başladı

Sarıçam Belediyesi ve Sarıçam Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile yürütülen, 'Arıcılık Kursu' devam ediyor.

08 Kasım 2017 Çarşamba 07:24
Arıcılık kursunda pratik dersler başladı
Sarıçam Belediyesi ve Sarıçam Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile yürütülen, 'Arıcılık Kursu'  devam ediyor.  

İlk hafta yapılan teorik eğitimin ardından pratik eğitime geçildi.

Pratik eğitimine de özel kıyafetler giyen Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ arı kovanlarının yanında verilen derse eşlik etti. Pratik eğitim Ç.Ü Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü Arıcılık Uygulama çiftliğinde kovanlarının bulunduğu bölgede verildi.

Öğretim görevlisi Dr. Aykut Burğut, tarafından verilen eğitime katılan Başkan Bilal Uludağ, Sarıçam'da arı besleyenlerin fazla olduğuna dikkat çekti. Bilal Uludağ, verilen eğitimler sonucunda kursiyerlerin yapılacak sınav sonucunda kurs bitirme belgesi alacağını belirterek, "Kursun amacı arıcılığın gelişimine ve istihdama katkıda sağlamaktır. Kursiyerlerimize iki hafta teorik ve pratik eğitim verilecek. Bende bu eğitimin bir bölümüne katılarak bilgi sahibi oldum. Zaten arıcılık yapan kursiyerlerimiz aldıkları eğitimle bilgilerini pekiştirecekler. Kursa katılanlara başarılar diliyorum, bu tür eğitimlerimizin devamı gelecek" dedi.

Eğitmen Aykut Burğut ise kursa katılanlara uygulama çiftliğinde pratik bilgileri aktardı. Burğut, "Bu eğitimler soncunda doğal arıcılığın temellerini keşfedeceksiniz. Bal arıcılığının temel öğeleri, kovan ekipman ve aletleri, arıcılığa başlamanın maliyeti, organik arıcılık ne demek, bir kovana başarıyla girip çıkmanın yolları ve iyi arı bakıcılığı pratikleri öğreneceklerimiz arasında yer alıyor" diye konuştu.
banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir