Borç yapılandırmasında son fırsat

Vergi Dairesi Başkanı Tunalı, borç yapılandırmasında son tarihin 31 Mayıs olduğunu söyledi.

17 Mayıs 2017 Çarşamba 13:32
Borç yapılandırmasında son fırsat

ADANA Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı, borç yapılandırmasında ilk iki taksitin süresinde ödenmesi gerektiğini, bu konudaki son tarihin 31 Mayıs olduğunu söyledi.

Tunalı, aksi takdirde kanundan yararlanma hakkının kaybedileceğini belirtti.
Adana Sanayi Odası'nı (ADASO) ziyaret eden Vergi Dairesi Başkanı Tunalı, Meclis Başkanı İsrafil Uçurum, Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç, yönetim kurulu ve meclis üyelerine konuyla ilgili bilgi verdi.

6736 sayılı kanunla vatandaşların kamuya olan borç yükünün azaltılmasının amaçlandığı ve taksitlendirme olanağı getirildiğini anlatan Tunalı, şu uyarılarda bulundu:
"Kanundan yararlanabilmek için getirilmiş olan önemli şartlardan biri de ilk iki taksitin süresinde ödenmesidir. Kanun hükümlerine göre borçlarını yapılandıran mükelleflerimizin peşin veya ilk iki taksit ödemelerini her hal ve takdirde 31 Mayıs 2017 tarihi bitimine kadar yapmaları gerekmektedir. Kanun kapsamında ilk taksitlerini Kasım 2016'da ödeyen mükelleflerimiz de ikinci taksit ödemelerini 31 Mayıs 2017 tarihi bitimine kadar yapacaklardır. İlk taksitlerini süresinde ödemeyen mükelleflerimiz ise ilk taksitle birlikte ikinci taksitlerini Mayıs 2017 ayında ödemedikleri takdirde kanundan yararlanma hakkını kaybedeceklerdir."

ADASOI Başkanı Zeki Kıvanç da yapılandırmaların ödenemeyen borçlar için önemli kolaylıklar sağladığına dikkat çekerek "6736 sayılı kanundan yararlanmak için başvuran ancak ilk taksitlerini çeşitli nedenlerle ödeyemeyenlerin bu haktan yararlanmaya devam edebilmesi için getirilen fırsat iyi değerlendirilmelidir" dedi.
DHA

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir