İŞKAD'lılar liselilere girişimciliği anlattı

İŞKAD üyeleri lise öğrencilerine iş hayatında başarılı olmanın püf noktalarını anlattı.

29 Kasım 2017 Çarşamba 03:02
İŞKAD'lılar liselilere girişimciliği anlattı
Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD), Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi 9-10 ve 11. Sınıf öğrencilerine iş hayatında başarılı olmanın püf noktalarını anlatan seminer verdi.

İŞKAD Genel Sekreteri Berman Mantı, YK Üyesi Ayşe Aslan, Eğitim Komisyonu Üyeleri Ferda Kahya ve Dürdane Ateş'in de hazır bulunduğu etkinlikte katıldıkları her platformda eğitimin çok önemli olduğunu vurguladıklarını ifade eden İŞKAD Başkanı Belgin Özçelik, Türkiye'de ilk kez Adana'da kurulan İŞKAD'ın işlevliği hakkında bilgi verdi.

İŞKAD Genel Sekreteri Berman Mantı ise başarıya giden yolu anlattı. Mantı, "Hayatımızın mimarı da, mühendisi de, işçisi de biziz. Derslerin bütünlemesi var ama hayatın bütünlemesi yoktur. Bu yüzden bizlere armağan edilen hayatımıza sahip çıkarak niteliklerimizi arttırmalıyız. Sizler de çalışıyorsunuz ama dışarıda rakipleriniz var ve günde üç yüz dört yüz test çözüyorlar. Muhteşem bir tempo tutturarak sizlerde geleceğe hazırlanmalısınız. Önünüzdeki 2-3 yıl iyi çalışırsanız sonraki elli yılınız çok rahat geçecek. Bu yüzden hayatınızı doğru tasarlayın. Yaşamınızda inişler çıkışlar olabilir. Ama kontrolü elinizden bırakmayın. Ben kendime bir yıllık program yaptım. Çalıştım ve başardım. Arkadaşlarım nasıl başardın diye meraklanırken hocalarımız başarıya kayıtsız kalmadı. Master için İtalya kapıları bana açıldı. Ben mühendisim ama beni iyi tanıyan bir öğretmenim bana 'sen mutlaka halkla ilişkiler, uluslararası ilişkiler okumalısın. Çünkü iletişimi yüksek bir insansın' dedi. Okurken anlayamamıştım ama yıllar sonra mesleki hayata atıldığımda gerçekten insan ilişkilerinin olduğu iş kollarında daha başarılı olabildiğimi gördüm. Sizler de hangi alanda iyiyseniz o alanları öğretmenlerinizle netleştirin. Kendinizin farkına varın. Çünkü bu hayat sizin. Bir daha tekrarı olmayacak" diye konuştu.

Şehit Abdullah Aydın Emer Anadolu Lisesi Müdürü Fatih Yeni, okul öğretmenleri ile 9-10 ve 11. sınıf öğrencilerinin katıldığı seminerde amaçlarının öğrencilere müfredata dayalı eğitim verirken onların yaşamlarına farklı dokunuşlarla fark yaratmak istediklerini söyledi.

Öğrencilerin merak ettiği soruların yanıt bulmasının ardından Okul Müdürü Fatih Yeni, bilgi paylaşımdan dolayı Berman Mantı ve İŞKAD Başkanı Belgin Özçelik'e teşekkür ederek çiçek verdi.
DHA
banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir