Pozişder'den Kariyer Planlaması' semineri

Pozişder Başkanı Özlem Pekduraner tarafından Ceyhan'da seminer verildi.

14 Aralık 2016 Çarşamba 11:56
Pozişder'den Kariyer Planlaması' semineri
Pozitif Yaklaşım İş Hayatını Geliştirme Derneği tarafından Ceyhan Murat Göğebakan Kültür Evi'nde, Aşçılık Kursiyerlerine Kariyer Planlaması semineri verildi.

Poz-işder Genel Sekreteri Zeynep Pekduraner ve dernek üyelerinden Fatih Keskin'in de destek verdiği seminere ilgi yoğundu.

Kariyer Planlaması ile ilgili seminer veren  Poz-işder Yönetim Kurulu Başkanı Özlem Pekduraner şunları söyledi:
"Kariyer  planlaması, kişilerin kendi kariyer başarılarını sağlamaları amacıyla önemlidir. Bireyler öncelikle ulaşmak istediği hedef ile ilgili karar vermeli, bu kararında istikrarlı  olmalı. Kariyerini belirleme yolunda engellerle, olumsuz durumlarla karşılaşılabilir."
"Olumsuzluklara karşı hazırlıklı olmalı. Herhangi bir engelle karşılaştığında hayata geçirebileceği alternatif bir planı olmalı.  Geleceği olan sektör ve meslekler tercih edilmeli. Birey bu tercihi yaparken bilgi donanımını, tecrübesini, niteliklerini, ilgi alanını dikkate almalı. Kendine uygun  sektörü ve mesleği belirledikten sonra ona ulaşmak için neler yapması gerektiği üzerinde durmalı, ona göre bir yol izlemeli. Yönelmek istediği meslek ile ilgili araştırmalar yapmalı. O meslekte başarılı olan kişilerle imkan varsa görüşmeli ve mesleğin olumlu ve olumsuz yönlerini öğrenmeli. Güçlü ve zayıf yanlarının farkında olmalı. Bunun için kendini çok iyi tanıması gerekir. Bireyler, neleri yapmaktan hoşlanıyorum ya da hoşlanmıyorum, neleri iyi yapabiliyorum gibi soruları kendilerine  yönelterek kendilerini daha iyi tanıma imkanı elde ederler."

Poz-işder Yönetim Kurulu Başkanı Özlem Pekduraner, bu yöndeki seminerlerin diğer kültür evlerinde de devam edeceğini ifade etti. 
banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir