Belediye Evleri projesi onay bekliyor

Belediye Evleri Kentsel Dönüşüm Projesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığından onay bekliyor.

15 Şubat 2017 Çarşamba 15:10
Belediye Evleri projesi onay bekliyor
ADANA'nın merkez Çukurova İlçesi'nde, 7 bin hak sahibini ilgilendiren, 6 milyar liralık yatırımla 16 bin konut yapılması planlanan Belediye Evleri Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan onay bekliyor.

Belediye Evleri Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi uzun hazırlık sürecinin ardından onay için 2015'te ilgili bakanlığa gönderildi. Yaklaşık 2 yılı aşkın süredir onay bekleyen projenin Bakanlar Kurulu kararıyla başlatıldığını anımsatan Çukurova İlçe Belediye Başkanı CHP'li Soner Çetin, "Projemiz, onaylanması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda duruyor. Her an onaylanabilir. Belki de bugün onaylanmış olacak. Çok heyecanlı olduğumuz bu proje ile önemli bir hizmet hayata geçecek" dedi.

16 BİN KONUT YAPILACAK

Kentsel dönüşüm yapılacak alanla ilgili bilgi veren Soner Çetin, şunları kaydetti:

"Kentsel dönüşüm alanında işyeri ve konut olarak 7 binden fazla hak sahibi var. Taşınmazların durumu ve hak sahipleriyle ilgili çalışma tamamlandı ve konutların projeleri hazırlandı. Orada çok yeni bir yaşam alanı yapacağız. Toplamda 16 bin konut yapılması planlanıyor. Tahmini olarak 6 milyar liralık bir yatırım. Bu Cumhuriyet tarihi boyunca bir defada Adana'ya yapılan en büyük yatırım. Proje onaylanınca müteahhitler konutları yapacak, hak sahiplerine teslim edecek ve kendine kalan yerleri de satacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız proje üzerinde hassasiyetle duruyor. En ufak bir olumsuzluk yok. Her an için  beklediğimiz onay gelince hemen gerekli adımları atacağız."
banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir