Büyükelçiler Suriyeli öğrencileri ziyaret etti

Christian Berger ve beraberindekiler Suriyeli çocukları ziyaret etti.

08 Aralık 2016 Perşembe 18:08
Büyükelçiler Suriyeli öğrencileri ziyaret etti

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Christian Berger, beraberindeki AB Büyükelçileri ile kentte Suriyeli çocukların eğitim gördüğü merkez Seyhan İlçesi'ndeki Fatih Kemal İlkokulu'nu ziyaret etti.

Heyeti kapıda karşılayan Adana İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, Suriyelilerin eğitimi için oluşturulan geçici eğitim merkezleri hakkında bilgi verdi.

Christian Berger, burada yaptığı konuşmada, yapılan çalışmalarla Suriyeli bir jenerasyonun geleceğinin teminat altına alınmaya çalışıldığını belirterek, "Bizim sizlerle burada yürüttüğümüz çabalar operasyonun küçük bir kısmını oluşturuyor.

"Şu anda Türk Hükümeti ile anlaşmasına varmış olduğumuz 300 milyon Euro'luk bir projemiz daha mevcut. Bu program kapsamında Türk Hükümeti ile iş birliği yürüterek takriben 600 bin Suriyeli mülteci çocuğa yardım ve destek sağlayacağız."

"Bunun ana başlığı Türkiye'de bulunan Suriyeli sığınmacı çocukların Türk eğitim sistemine entegrasyonunu sağlamaktır" diye konuştu.

Daha sonra heyet Suriyeli çocukların eğitim gördüğü sınıfları gezerek öğrencilerle bir süre sohbet etti.

ALMAN VE ÇEK BÜYÜKELÇİSİ PROGRAMA KATILMADI
Ayrıca Almanya Büyükelçisi Martin Erdmann ile Çek Cumhuriyeti Büyükelçisi Pavel Kafka'nın listede yer almasına karşın Adana programına katılmadığı belirtildi.

DHA

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir