Kut'ül Amare zaferi Adana'da anıldı

Kut'ül Amare zaferinin 101. yıldönümü anma programı Adna'da gerçekleştirildi.

08 Mayıs 2017 Pazartesi 11:32
Kut'ül Amare zaferi Adana'da anıldı
'Kut'ül Amare' zaferinin 101. yıl dönümü anma programı Ülfet Geçici Eğitim Merkezi'nde Suriyeli öğrencilerinin hazırladığı programla gerçekleştirildi.

Tarihte, Osmanlı tarafından Çanakkale'den sonra İngilizlere karşı kazanılan en büyük ikinci zafer olan 'Kut'ül Amare' zaferinin 101. yıl anma programı Ülfet Geçici Eğitim Merkezi (GEM) tarafından düzenlenen salon programıyla icra edildi.

GEM eğitimci ve öğrencilerince hazırlanan programa Ülfet GEM Koordinatörü Gazi Kılıçparlar olmak üzere öğretmenler ve çok sayıda Suriyeli lise öğrencisi katıldı.
GEM Koordinatörü Gazi Kılıçparlar'ın açılış konuşmasıyla başlayan program daha sonra öğrenciler tarafından sunulan gösterilerle devam etti. Konuşmasında, 'Kut'ül Amare zaferinin tarihimizde önemli bir yere sahip olduğunu, ancak bunun bilinçli bir şekilde gündemdışılığa itildiğini' belirten Kılıçparlar, ortak tarih bilinci üzerine bina edilecek yapıların çok daha sağlam bir hüviyete sahip olabileceğinin altını çizdi.

Kılıçparlar, program dolayısıyla emek veren herkese teşekkür edip, Suriyeli öğrencilerin ümmet şuuruyla sergiledikleri anlam yüklü gösterilerin geleceğe dair umutlarını artırdığını vurguladı.

Gazi Kılıçparlar'ın konuşmasından sonra GEM öğretmenlerinden Merhamet El Maksom Kut'ül Amare'nin tarihçesine ve elde edilen başarıya değinen bir sunum yaptı akabinde ise Suriyeli öğrenciler Türkçe şiir ve marşlar seslendirerek koro halinde gösteri yaptı. 
banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir