'Ölen gençler değil hayalleridir'

ADANA Baro Başkanı Veli Küçük ortak basın toplantısında konuştu.

19 Aralık 2016 Pazartesi 14:08
'Ölen gençler değil hayalleridir'
ADANA Baro Başkanı Veli Küçük Akademik Meslek Odaları Birliği (ADAMOB) ile düzenlediği ortak basın açıklamasında son dönemde artan terörün özellikle genç yaştaki güvenlik güçlerine yönelik olduğunu belirterek, "Ölen sadece gençlerimiz değil, onların hayalleridir, eşinin, nişanlısının, çocuğunun, anasının, babasının ve ailesinin mutluluğudur" dedi.

Basın açıklamasına CHP Adana Milletvekilleri İbrahim Özdiş, Elif Doğan Türkmen ile ADAMOB temsilcileri, Baro Başkanı Veli Küçük ve çok sayıda avukat katıldı.
Grup adına basın açıklamasını okuyan Veli Küçük, Türkiye'de son dönemde meydana gelen  terör saldırılarında 600'e yakın kişinin şehit olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Suriye'deki iç savaşın başladığı 2011 yılından bu yana açık kapı politikası uygulanmış ve resmi verilere göre yaklaşık 3,5 milyon mülteci Türkiye'ye gelmiştir. Zor durumda olana, savaştan canını kurtaran insana elbet ülkemiz yardımcı olacaktır, fakat son yaşanan katliamların analizi yapıldığında sınırların güvenliği konusunda acil tedbirler alınması gerekliliği ortadadır. Ülkemize yönelen saldırılara bakıldığında saldırıların kaotik bir ortam yaratmak için yapıldığı açıkça anlaşılmaktadır. Teröristlerin amaçlarına ulaşmasını önlemek için yurttaşlarımızın provokasyona gelmemeleri gerekmektedir. Buradan yurttaşlarımıza çağrımızdır; kastedilen birliğimizdir, kastedilen iç barışımızdır, kastedilen kardeşliğimizdir. Bu nedenle provokasyonlara karşı hep birlikte uyanık ve soğukkanlı olmak zorundayız. Tüm yetkilileri ve toplumsal kesimleri yaşam hakkını ihlal eden bu insanlık dışı ve alçak terör saldırıları üzerinden toplumu ayrıştıracak, iç barışı hedef alacak tepkiler ve tahrik edici söylemlerden uzak durmaya çağırıyoruz."
DHA

banner624

    Yorumlar

banner22
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir