PTT hayallerini yerle bir etti

PTT 1750 kişinin hayallerini yok etti.

01 Ekim 2017 Pazar 20:39
PTT hayallerini yerle bir etti
Nisan ayında 2017/2 alımı yapan PTT, mülakatı kazanan ve işe başlamayı bekleyen 1750 kişinin sınavlarını iptal ederek adayların ve ailelerinin hayallerini yıktı.

PTT işe alım ilanı yayınlayarak KPSS puanı ile başvuran adayları sıralama ile 27 Nisan 11 Mayıs tarihleri arasında mülakata çağırdı.

Yapılan mülakat sonrası başarılı olan adaylar evrak teslim sürecinden sonra 6 aydır işe başlamayı bekliyordu. Ancak 24 Eylül tarihinde PTT'nin resmi sitesinde yapılan açıklama ile adeta kazananlar ve aileleri yıkıldı. 

6 aydır bu işi bekleyen adayların kiminin kazandığı illere giderek ev tuttuğu, kimilerinin çalıştığı iş yerinden istifa ettiği, kimilerinin iş fırsatlarını geri teptiği idda edildi.

Ayrıca, twitter da hastag oluşturan mağdurlar seslerini duyurmaya çalışıyor. #PTTatamaMagdurları adlı hagtag'a binlerce vatandaş destek vererek mağduriyetin giderilmesi yönünde kamuoyu oluşturmaya çalışıyor.

PTT yetkilileri ise sessizliğini koruyor. Mağdurlar yapılan yanlışın düzeltilmesini, bir an önce kazanılan haklarının geri verilerek işe başlatılmalarını istiyor.
Memurlar Net
banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir