Jandarma Alevileri uyardı

Terör örgütü DEAŞ'ın olası provokasyonlarına karşı muhtarlar uyarıldı.

15 Aralık 2016 Perşembe 13:14
Jandarma Alevileri uyardı

ADANA'da, terör örgütü DEAŞ'ın olası provokasyonlarla etnik çatışma ortamı yaratmaya çalışabileceği bildirilerek, bazı bölgelerdeki muhtarlar uyarıldı.

Alevi derneklerinin yöneticileri düzenledikleri basın toplantısında, bazı mahalle ve köy muhtarlarına bu konuda uyarı yapıldığını belirterek, bu uyarı metnini şöyle açıkladı:

KEŞİF YAPMIŞLAR
"DEAŞ terör örgütünün Adana ilindeki Alevi ve Nusayri inancındaki vatandaşlara yönelik terör saldırısında bulunabileceği, buna yönelik istihbarat toplama ve keşif faaliyetlerinde bulundukları, mahallelerde ve yerleşim yerlerinde eleman temini ve örgüte maddi kaynak sağlama çalışmasında bulundukları istihbaratı alındığından, muhtarların ve kanaat önderlerinin halkı uyararak şüpheli ve yabancı şahıslara karşı dikkatli olmaları, şüpheli durumlarda 156 Jandarma İhbar Hattı'na bilgi vermeleri hususu muhtarlara ve kanaat önderlerine müştereken tebliğ edilmiştir."

ALEVİLERDEN TEPKİ
Jandarmanın saldırı uyarısı yapması ile ilgili olarak Adana'da Alevi örgütü temsilcileri bir açıklama yaptı. Adana Pir Sultan Abdal Derneği Başkanı Şükrü Şahin düzenlediği basın toplantısında şöyle dedi:

"Uzun süredir benzer saldırı duyumları alıyoruz.
Cem törenlerine saldırı yapılmıştı. Bu, ilk kez karşılaştığımız bir konu değil. Biz Aleviler asla mezhep çatışmasına izin vermeyiz. Devletimizin uyarı yerine tedbir almasını istiyoruz."
DHA

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir