İç organlarımın psikolojisi

26 Mayıs 2017, 14:08
İç organlarımın psikolojisi
Buket HASTÜRK
Merhaba, hayatın belirli kesimlerinde, dönem dönem hayatın bazı pencerelerinden bakarken hayatın ne kadar garip olduğunu fark ettiğiniz anları varya işte o zaman dualara açıktır kalpler ve tüm enerjiler sizin için bir şeyler yapmak için ağızınızdan çıkan kelimeleri bekler…. 
Bazen deriz ya keşke başka bir şey dileseydim diye aslında siz farklında olmadan zaten bir şeylerin titreşimi ulaşmıştır gök yüzüne … günün ilk ışıklarında başlar sizi dinlemeye bir şeyler … düşündükçe kim olduğunu bulamazsınız ama hissedersiniz. Ruhun DNA sı yok ya işte orada size kilitlerin anahtarını veren gizli bir el ve bir fısıltı duyarsınız… 
Düşünün .. hissedin ve fark edin bazı şeylerin hızla değiştiğine şahit olursunuz, vücunuz değişir , kimyanız bozulur ve hayatın bir çok evresinde nasıl aktığını bilmeden bir enerji akar , kalır, gider ve sürekli değişim halindedir. 
Kapat gözlerini, hisset .. Nefes alışını, kalp atışını ve damarlarınızdan akan kanınıza odaklanın günün rutininden içinizde bir dünya olduğunu unutursunuz çoğu zaman… Siz kendi iç dünyanızın meleklerisiniz ve sizi davranışlarınızla yön bulur … Sağlıklı, Hastalıklı deriz yada ben niye bu kadar hasta oluyorum dersiniz ya işte hiç dertleştiniz mi bedeninizle dediniz mi bugün nasılsın diye,Dünya da oluşan depremler, tusunamiler sizin için bir kayıp canlar kayboluyor. İnsanlar ölüyor peki sizin iç dünyanız da durumlar ne, sordunuz mu kendinize …. Be doktor değilim ama midem ağrıdığında soruyorum hayırdır bugün ne oldu da senin kafanın tası attı  midemde cevap hazır felan filan olay var ya işte o beni çok üzdü , bende çok kasıldım onun için … bende diyorum ki hmmm peki o zaman ne yapayım biraz çık hava al ve her şey normal de geçer, beni sakinleştir buna ihtiyacım var … Yuppie geçti gitti bittti …. Senden kıymetli değil gerilme canını sıkma , olmazsa olmaz diye bir şey yoktur .. olursa olur olmazsa başka bir şeye bakarız diyorum işte o da sakinleşiyor geçiyor bende diyorum ki ohh be bugün daha rahatız.. yada kalp sıkışıyor, böbrek ağrıyor işte o zaman diyorum ki iç organlarımın psikolojisi bozulmuş…. 
Onların doktoru benim çünkü onları dinliyorum, önemsiyorum ve değer veriyorum. Hayatta böyle değil mi biri sizi dinlediğin de evet haklısınız dediğinde rahatlamıyor musunuz, DNA lar burada devreye giriyor işte kalıplaşmış bir şey yok sizde atalarınız yaptığını yapar ve dinlemezseniz onlar aynı nokta da isyana geçer ve derdiniz ki ırsi, atamda dedem de var olur size de geçer normal çünkğ görgülü kuşlar gördüğünü işler ve dersiniz ki ben buyum ben şuyum ben böyleyim sen şöylesin hayat garip ama güzel… bekliyor görüyoruz… ama unutmayalım ki hayat bazen beklenemeyecek kadar hızlı geçiyor… Dünden bugüne yarından sürekliliğe … 
Şimdi tam zamanı gülümse çık hava al ve sen bu yazıyı okuyorsan yaşıyorsun ve nefes almayı unutma sen çok değerlisin….

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir