Cahide Sürücü'nün ilk sergi heyecanı

Cahide Sürücü'nün kişisel sergisi 13 Kasım'da gerçekleştiriliyor.

11 Kasım 2017 Cumartesi 13:19
Cahide Sürücü'nün ilk sergi heyecanı
Cahide Sürücü'nün rölyef, heykel ve resim çalışmalarından oluşan birinci kişisel sergisi 13 Kasım'da gerçekleştiriliyor.

Tarsus'ta Mehmet Bal Sergi Salonunda 13 Kasım Pazartesi günü sanatseverlerin beğenisine sunulacak olan sergi öncesi son derece heyecanlı olduğunu söyleyen Cahide Sürücü, "bu sergiye uzun zamandır hazırlanıyorum. Sanatseverlerin beğenisine sunacağım eserlere son şeklini verdim. Adanalıları sergime davet ediyorum" dedi.
Kabartma, çökertme tekniklerinden oluşan rölyef çalışmalarının zor ve zahmetli olduğunu ancak, bu sanata gönül verenler için vaktin nasıl geçtiğini farkedemeyecek kadar sürükleyici olduğunu sözlerine ekleyen Sürücü, sanata yeni başlayanlara, "istikrarla, inatla, vazgeçmeden devam ederseniz, yeteneklerinizi birleştirerek en güzel eserlere imza atabilirsiniz" şeklinde konuştu.

Heykeltıraş Bülent Harputlu'dan rölyef, heykel ve desen dersleri alan Cahide Sürücü, bir süre de halk eğitim merkezlerinde usta öğretici olarak görev aldı. Sanatçı çalışmalarını Tarsus'taki kendi atölyesinde sürdürüyor.
banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir