Çukurova'da karikatür ödülleri

Çukurova Belediyesi taraından düzenlenen yarışmada ödül sahipleri belli oldu.

13 Kasım 2017 Pazartesi 11:47
Çukurova'da karikatür ödülleri
Çukurova Belediyesince düzenlenen 2. Uluslararası Çukurova Karikatür Festivali bünyesinde yer alan 'Musa Kart Basın Özgürlüğü' ve 'Aile' konulu karikatür yarışması için gönderilen yüzlerce karikatür arasında dereceye giren 41 eserden 6'sı ödüle layık görüldü.

Başkanlığını Tan Oral'ın yaptığı, Bülent Arabacıoğlu, Hicabi Demirci, İ. Serdar Sayar, Sefa Sofuoğlu, Nuhsal Işın, Ali Raşit Karakılıç ve Mehmet Saygın'dan oluşan jürinin değerlendirmesi sonucu Oktay Bingöl 1'inci,  Gülfiden Özdilek 2'inci ve Ömer Çam 3'üncü, yetişkinler kategorisinde ise Ceyla Özcan 1'inci, Duygu Sarıoğlu 2'inci ve Sude Nimet Kılıç 3'üncü oldu.

MUSA KART ÖDÜL VERECEK
Yurt içi ve yurt dışından Türkiye ve dünyanın saygın, aynı zamanda usta karikatürcülerini ağırlayacak olan 2. Uluslararası Çukurova Karikatür Festivali 17 Kasım'da saat 14.00'te Çukurova Belediyesi'nde imza, sergi ve söyleşilerle başlayıp 18 Kasım'daki sergiler, söyleşiler, ödül töreni ve Sunay Akın gösterisiyle devam edecek, 20 Kasım'daki 'Çizerler okullarda' etkinliği ile noktalanacak.

Ödül törenine usta karikatürcü Tan Oral ile birlikte katılacak olan Cumhuriyet Gazetesi çizeri Musa Kart, adına düzenlenen 'Musa Kart Basın Özgürlüğü' ödülünü 4 bin TL, 3 bin TL ve 2 bin TL olarak takdim edecek, çocukların bilgisayarlarını ise Başkan Soner Çetin ve jüri başkanı verecek.

banner624

    Yorumlar

banner634
banner708
banner285
Hava Durumu
Tümü Anket
Ceyhan'da kimi belediye başkan adayı olarak görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671

sanalbasin.com üyesidir